DİKİLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir Dikili İlçesi'nde kargir ev mahkemeden satılıktır

DİKİLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093054
Şehir : İzmir / Dikili
Semt-Mahalle : ÇANDARLI MAH. / DİKİLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 68
Yayınlandığı Gazeteler

9 EYLÜL 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/23 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
284,621 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
DİKİLİ MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİKİLİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/23 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Dikili İlçe, 1499 ada, 1 Parsel, ( eski 4155 parsel ) ÇANDARLI Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz kargir ev niteliğinde, Obaköy sitesi içinde yer almaktadır, taşınmazın bulunduğu site ile deniz arasında Çandarlı-Denizköy Yolu bulunmaktadır, kuş uçuşu olarak denize 40m.Çandarlı otogarına 3220 m, Çandarlı Kalesine 3000 m, ve Çandarlı Mahallesi Eski Belediye binasının bulunduğu meydana 2900 m mesafededir, taşınmazın bulunduğu sitede çevre düzenlemesi yapılmış, site çevresi duvarla çevrilmiş, alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır,taşınmaza ulaşım imkanları oldukça iyi bir durumda dolmuş hattı vardır, 68,00 m2 yüzölçümünde salon, mutfak, 2 oda, banyo, hol ve zemin terastan oluşmaktadır, net kullanım alanı 55,15 m2 dir, kapı no:3/39 dur,dış cephesi dekortaş ile kaplanmıştır, dış kapı ve pencere doğramaları ahşap ve ahşap kepenkleri bulunmaktadır, giriş kapısının önündeki teras üstü eternit malzeme ile kaplanmıştır, bina çatısı teras şeklindedir, alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta, yaz kış oturulabilir durumdadır.
Yüzölçümü : 2.240,31 m2
Arsa Payı : 1/11
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam 2 Kat, Konut Alanı ( TAKS:0,15- KAKS:0,30 ) olarak planlanan alanda kalmaktadır, Alt yapı yükleniciye ait olup, alt yapı yapılmadan inşaat izni verilmeyecek alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 284.621,00 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : DİKİLİ MÜZAYEDE SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/23 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019
5070 sayılı yasanın 5. ve 22. maddeleri gereğince elektronik imza ile oluşturulan belgeler elle atılan ıslak imza ile aynı hukuki sonucu doğurur”

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR