DİKİLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir Dikili/Çandarlı'da merkez konumda dubleks konut mahkemeden satılıktır

DİKİLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981702
Şehir : İzmir / Dikili
Semt-Mahalle : ÇANDARLI MAH. / DİKİLİ
: 77
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 Satış
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
DİKİLİ MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİKİLİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Dikili İlçe, 1125 Ada, 1 Parsel, ÇANDARLI Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz Çandarlı Mahalle merkezine çok yakındır,Ferhat Uysal Caddesine 370 m mesafede, Çandarlı-İzmir - Dikil Yol ayrımına 940 m, Çandarlı Halk pazarına 1020 m, Çandarlı İtfaiye Müdürlüğü ve Çandarlı Otogarına 750 m, en yakın halk plajına 950 m mesafededir, ikiz dubleks meskenler şeklinde inşa edilmiş, tip mimarı projeye sahip belde sitesi olarak kurulmuştur, yaklaşık 20-25 yıllık olup, site etrafı tuğla duvar üzeri tel ile çevrili site içerisinde bitişik nizam konumdaki ikiz dubleks meskenden yol cephesinden bakıldığında sol taraftadır, 77,33 m2 net kullanım alanına sahiptir. Zemin katta salon+açık mutfak ve wc bulunmaktadır, ön yan ve arka cephede açık terasları bulunmaktadır, teras tabanları karo kaplı, korkulukları demir doğramadır, ön cephedeki teras plastik esaslı malzeme ile kapatılarak kapalı alana dahil edilmiştir, yerler seramik kaplı, mutfak dolapları eski tip mdf malzemeden yapılıdır, mutfak tezgahı mermerdir, üst kata çıkışı sağlayan merdiven mermer kaplamalı, korkuluğu yoktur, üst katta 3 oda ve 1 banyo bulunmakta, 2 odada balkon bağlantısı vardır, yerler ve banyo taban ve yan duvarları seramik kaplıdır, kapılar eski tip amerikan panel kapı, dış cephe plastik pvc doğramadır, çatı arasında kiler amaçlı kullanılabilecek bir alan bulunmaktadır, diğer yerler açık teras olup tabanları seramik kaplıdır, çatı tavanı plastik kaplı, tavandan yer yer su sızmalarının olduğu tespit edilmiştir, dış cephe itibariyle emsallerine göre daha eski konumda, sıva ve boya tadilatı gerekmektedir.
Yüzölçümü : 77,33 m2
Arsa Payı : 1/32
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında " konuç amaçlı planlı alanda " kalmakta olup, ayrık nizam 2 kat TAKS:0,30 KAKS:0,60 dır. Aynı zamanda Askeri Yasak Bölge sınırları içinde kaldığından yeni inşaat yapımı aşamasında, Ege Ordu Komutanlığından görüş alınması gerekmektedir.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Damga Vergisi oranı : % 05,69
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : DİKİLİ MÜZAYEDE SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019 “5070 sayılı yasanın 5. ve 22. maddeleri gereğince elektronik imza ile oluşturulan belgeler elle atılan ıslak imza ile aynı hukuki sonucu doğurur”

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR