İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Çiğli'de icradan satılık 3+1 daire

İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907907
Şehir : İzmir / Çiğli
Oda Sayısı : 3+1
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 02.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10569 Esas
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Vakıf İş Hanı K:4 gayrimenkul satış odası Karşıyaka,İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
2. İCRA DAİRESİ
2017/10569 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Çiğli İlçesi, 2116 Ada, 1 Parsel, HARMANDALI Mahallesi, 2
Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi : Cumhuriyet Mah.Mimar Sinan Cad.D blok Mavi Gök Apartmanı
No:12 Zemin Kat D:2 Harmandalı, Çiğli,İZMİR
Yüzölçümü : 8.690 m2
Arsa Payı : 1
İmar Durumu : İzmir Çiğli belediyesi imar ve şehircilik Müdürlüğü kayıtlarından Harmandalı köyünde bulunan 28KIB pafta, 2116 ada,1 parsel, 1/5000 nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli imar planlarında uyumsuzluk nedeniyle harmandalı revizyon imar planı çalışmalarının yeniden hazırlandığı ve bahse konu imar durumu talebinin çalışmalar tamamlandıktan sonra değerlendirilebileceği anlaşılmıştır.
ÖZELLİKLERİ : Taşınmaz keşif anında kapalı olduğundan mimari projesinden mesken 3 oda, 1 salon, mutfak, hol ,koridor, wc, banyo, kömürlük ve balkonlardan oluşmaktadır. Mutfak balkonlu, salon ve 1 oda müşterek balkonludur. Kat sakinlerinin beyanlarına göre 3 oda ve salonun yer döşemesi laminant, hol, koridor,wc,banyo,mutfak yer döşemeleri seramik ıslak hacimlerde fayans, mutfak alt ve üst dolaplı ahşap hazır mutfak, mermer bankolu, daire iç kapıları ahşap,pencere doğramaları PVCve demir korkuluklu ,banyoda duş teknesi, klozet, lavabo, wc de klozet, lavabo,duvarlar plastik badanalı, daire giriş kapısı çelik kapıdır.Bina çift asansörlüdür. Mesken bina girişine göre sol ön cephededir.Binanın inşaat ruhsatı tarihi 30/12/1995, meskenin yapı kullanma izin belgesi tarihi 28/04/2005 binanın yaşı 13, betonarme yapılar için yıpranma payı %15 dir. Meskenin brüt alanı 87,93m²,net alanı 75m² dir. Toplam bağımsız bölüm sayısı 32, yapının sınıfı 3 grubu A dır.Mesken harmandalı mezarlığına yakındır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım vasattır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 28/01/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 22/02/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Vakıf İş Hanı K:4 gayrimenkul satış odası
Karşıyaka,İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYECE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR. 9- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10569 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR