ÇEŞME İCRA DAİRESİ

İzmir Çeşme'de 90 m² dubleks ev icradan satılıktır

ÇEŞME İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077182
Şehir : İzmir / Çeşme
Semt-Mahalle : DALYAN MAH. / ÇEŞME
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/143 TLMT
Muhammen Bedeli
:
627,600 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:25
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 10:25
Satış Yeri
:
Çeşme Adliyesi 1. Kat İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇEŞME İCRA DAİRESİ

2018/143 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Çeşme İlçe, 7271 Ada, 7 Parsel, DALYAN Mahalle/Köy, Köste civarı Mevkii, 600m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazda, tapu kaydına göre 1/2 arsa zemin ve 1 katlı, 2 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz üzerinde dubleks betonarme tarzda inşa edilmiş ikiz bir yapı bulunmaktadır.bağımsız bölümün 3 tarafı bahçelidir. ön yol cephesi tarafından salon girişinde bir teras bölümü mevcuttur. Zemin katta salon, mutfak ve wc bölümleri, 1. Katta 3 oda ve banyo Wc bölümleri mecuttur. Zemin kat ve teras bölümleri ile iç merdivenler mermer kaplı odalar laminat parkedir. Banyo ve Wc'ler seramik kaplıdır. İçi sıvalı ve boyalıdır. Mutfak hazır mutfaktır. İç kapılar panel kapı, giriş kapı çelik kapı, doğramalar pvc doğramadır. Bina dışı boyalıdır. Yaklaşık 90,00m2 yüzölçüme sahipdir. taşınmaz genel durumu itibariyle tadilata ihtiyacı vardır. Mutfak ve banyo-wc bölümleri, iç ve dış boyaları yıpranmıştır. Bahçe ve teras bölümleri bakımsızdır. Taşınmazın içinde kiracı oturmaktadır. Dalyan anayola 250m, denize 1km, Ege Üniversitesi Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksekokuluna 850m, Dalyan Marinaya 600m, Çeşme Merkeze 4km Uzaklıktadır. ulaşımı kolay bir bölgededir. Tüm belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup elektrik ve suyu bağlıdır. İİK'nun 127.maddesi uyarınca tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede veya elektronik ortamda yapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine kaim kabul edilmesine, (bilirkişi raporundan tespit yapılmıştır.)
Adresi : Dalyan Mah. 4170 Sk. No:4 Çeşme / İZMİR
Yüzölçümü : 600 m2
Arsa Pay/payda : 1/2
İmar Durumu : İmar planında Alaçatı Revizyon Uygulama Planında Konut alanında kalmakta olup, ayrık nizam 15-30 emsal, hmax:6,50m, Ön bahçe 7m, komşu bahçeler 4m, arka bahçe 5m ve 2 kat imarlıdır.
Kıymeti : 627.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : Çeşme Adliyesi 1. Kat İhale Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/143 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR