ÇEŞME İCRA DAİRESİ

İzmir/Çeşme'de 100 m² dubleks ev ve arsası icradan satılıktır

ÇEŞME İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062323
Şehir : İzmir / Çeşme
Semt-Mahalle : REİSDERE MAH. / ÇEŞME
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/428 TLMT
Muhammen Bedeli
:
665,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
ÇEŞME ADLİYESİ 1.KAT İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇEŞME İCRA DAİRESİ
2018/428 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli Çeşme İlçesi Reisdere mah. Demirci mevkiide 4388 ada, 3 nolu parselde kayıtlı 500 m2 yüzölçümlü "ikiz dubleks ev ve arsası vasıflı" taşınmazda 1/2 arsa paylı Zemin+1.kat 2 nolu bağımsız bölümün tam payı satışa çıkartılmıştır. Şifne-Ildır yolunun 300m güneyinde, denize 800m uzaklıkta olan taşınmazdır. Parsel üzerinde ikiz dubleks bina bulunmaktadır. Satışa konu mesken ikiz binaya yoldan bakıldığında sağ tarafındaki dubleks meskendir. Üç tarafı bahçeli, çim kaplı ve peyzajlı olan meskenin zemin katında salon, açık mutfak ve wc bulunmaktadır. Zemin mermer kaplamalıdır. Duvarlar sıvalı ve boyalı, iç kapılar ahşap, doğramalar PVC doğrama olup stor panjurludur. Zemin katta yol cephesinde salonun önünde zemini seramik kaplamalı teras bulunmaktadır. Mutfak hazır mutfak olarak düzenlenmiş, ahşap dolaplıdır. Üst kata basamakları mermer kaplamalı, korkulukları aliminyum merdivenle çıkılmaktadır. Bu katta 3 adet yatak odası, banyo-wc ve ön cephede balkonu bulunmaktadır. Balkon camlı, aliminyum korkulukludur. Oda ve balkon zeminleri seramik, banyo seramik, fayans döşeli olup, lavabo, klozet ve duş kabin bulunmaktadır. Duvarlar alçı sıvalı ve boyalı, dış doğramaları PVC dir. Binanın dış cephesi kaleterasit sıvalı, çatısı ahşap ve kiremit kaplamalıdır. İnşaat ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesine göre mesken 100m2 kullanım alanına sahiptir. Ilıca merkeze ve plaja 750m uzaklıkta olan taşınmaz Çeşme merkeze 5 km uzaklıktadır. Deniz manzarası bulunmamaktadır. Çarşı-pazar ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta olan taşınmaza ulaşım kolaydır.İİK'nun 127.maddesi uyarınca tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede veya elektronik ortamda yapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine kaim kabul edilmesine,
(bilirkişi raporundan tespit yapılmıştır.)
Adresi : Yalı mah. 6335 sk. no:6 Çeşmedir.
Yüzölçümü : 500 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Alaçatı revizyon uygulama imar planında konut alanı olarak planlanan alanda kalmaktadır. Parselde maksimum iki bağımsız bölüm yapılabilir. İnşaat nizamı:Ayrık nizam, nispeti:TAKS:0.20, KAKS:0.40, Kat adedi:2 kat, bina yüksekliği:6.50m, ön bahçe mesafesi 5 m, komşu mesafeler 3 m, arka bahçe mesafesi 3 m dir.
Kıymeti : 665.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 31/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ 1.KAT İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/428 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR