İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Buca'da 93 m² daire icradan satılıktır

İZMİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064441
Şehir : İzmir / Buca
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / ŞİRİNYER
Oda Sayısı : 3+1
: 93
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5763 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. İCRA DAİRESİ
2018/5763 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Buca İlçe, 6041 Ada, 10 Parsel, İNÖNÜ Mahalle/Köy, İZMİR CADDESİ Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Buca İlçesi, İnönü Mahallesi 6041 ada 10 parselin arsası 154,74 m2 alanında olup; parsel içinde bulunan betonarme karkas yapıdaki bir zemin ve üç normal kattan ibaret, asansörlü apartmanın son katı olan 3. katında bulunan, 1/4 arsa paylı (4) bağımsız bölüm nolu, mesken niteliğindeki taşınmaz toplam 5,50 m2 alanındaki iki balkonu haricinde, duvar iç ölçüleri itibari ile net olarak 93 m2 kullanım alanındadır. Mesken, tam hisse ile borçlu şirkete aittir.Çevresi konut yoğunlukludur. Doğrusal olarak, Adnan Kahveci Caddesine 40 metre, Saadet Emir Ortaokuluna 150 metre, Vali Rahmi Bey İlkokuluna 420 metre mesafededir. Temel belediye ve kamu hizmetlerinden (yol, toplu taşıma, elektrik, çöp toplama, belediye şebeke suyu, kanalizasyon, PTT hizmetleri) yararlanmaktadır. Keşif sırasında mesken kapalı olduğundan, içine girilememiş olup, projesine göre değerlendirilmiştir. Mesken projesine göre iki balkon, salon, biri ebeveyn banyolu üç oda, mutfak, hol, WC-Banyodan ibarettir. Giriş kapısı hazır çelik kapıdır.Apartmanda doğalgaz mevcut olup, meskende bulunmamaktadır.
Adresi : Barış Mahallesi, 349 Sokak,No:89, Kat:3, Daire No:4 Buca / İZMİR
Yüzölçümü : 154,74 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : İnşaat tarzı Parselin bulunduğu alan, yürürlükteki 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam Dört Kat (B-4) yapılanma kararında konut alanında kalmaktadır. Söz konusu alanda İmar Planı Revizyonu hazırlanmasına ilişkin ihale hazırlığı yapılmaktadır. Taşınmazın 15.04.2014 tarihli Yapı Ruhsatı mevcuttur.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı: 14/05/2015 tarih, 13045 yevmiye
AT 6306 Sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır.
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYE DE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı iletişim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Satılacak gayrimenkûl ipotekten kaynaklı olması halinde 6183 sayılı Kanunun 21. Maddesi hükmünce ipotekten artan miktar olması durumunda Esas İcra Dairesi tarafından ödenecektir. )
3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.
8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR.
9- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5763 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 30/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR