İZMİR 12. İCRA DAİRESİ  MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Buca İnönü'de 155 m² dubleks daire icradan satılıktır

İZMİR 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116660
Şehir : İzmir / Buca
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / ŞİRİNYER
Oda Sayısı : 4+1
: 155
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6125 Esas
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.02.2020 15:25
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 15:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
12. İCRA DAİRESİ
2019/6125 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu kaydı:İzmir İl, Buca İlçesi, 7015 Ada, 2 Parsel, İNÖNÜ Mahall, 7 Nolu Dubleks mesken Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz
Özellikleri İzmir ili, Buca ilçesi, Efeler mahallesi. 316/1 Sokak Datt Apartmanı No:9 K:3 D:7 adresinde konumlu olup, 316 Sokak ile 316/1 sokak köşesinde konumlu binada yer almaktadır.Ana taşınmazın bina girişi bodrum kattan ve 316/1 sokak üzerinden sağlanmaktadır. Taşınmazın üzerindeki ana yapı betonarme kolonlu, tuğla duvarlı ve soba ve doğalgaz kaynaklı kombi sistem ile ısınma sağlanacak şekilde inşa edilmiş olup, 3 ve çatı katta yer alan meskenin alt katı ekte tevdi edilen projesine göre 3 oda, 1 salon, 1 banyo, 1 mutfak, 2 balkon, üst katı 1 oda, 1 kiler, 1 hol hacimlerinden ibaret, daire giriş çelik, iç kapılar Amerikan press, pencereler ise PVC ısıcam doğramadır. Mevcutta çatı katında çatı altına doğru büyütülerek oda haline getirildiği ve teras alanı oluşturulduğu tespit edilmiştir. Zeminler mutfak, koridor, balkon, banyo ve antre hacimlerinde seramik, salon ve odalarda ise laminat parke kaplıdır. Duvarlar, banyolarda fayans, diğer bölümlerde kısmi saten boyalı haldedir. Mutfakta eski tip hazır mutfak olup, dolap kapakları lamine, tezgah ise,granittir. Elektrik, su ve doğalgaz imkanı olan meskenin projesine göre alt katı 120 m2 brüt, üst katı 35 m2 brüt alanlı olmak üzere toplam 155 m2 iken mevcutta alt katı 120 m2, üst katı 75 m2 kapalı, 42 m2 teras alanı olmak üzere toplam 195 m2 kapalı 45 m2 teras alanlı ve %10 oranında yıpranmış olup içerisinde kiracısının olduğu tespit edilmiştir.Son 5 yıl içinde yapının tadilat geçirmediği apartman yöneticisinden öğrenilerek projesi hilafına üst kata bağlantı yapmak için kullanılan merdiven yerinin değiştirildiği, banyo yerinin merdiven ile değiştirildiği, çatı katında çatı altının kullanıma açıldığı tespit edilmiştir.
Adresi : 316/1 Sokak Efeler mahallesi Datt Apartmanı No:9 K:3 D:7 Buca/İzmir
Yüzölçümü : 256,00 m2
Arsa Payı : 12/66
İmar Durumu : İzmir Buca Belediyesi imar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan imar yazısında söz konusu taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam 4 Kat Konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : Dosya alacağı Konut Finansmanı kredisinden kaynaklanmakta olup, ihaleye katılacak olan tüm alıcılar KDV den istisnadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki ve dosyadaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 15:25 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 15:25 - 15:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6125 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR