İZMİR 25. İCRA DAİRESİ

İzmir/Buca İlçesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 25. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943961
Şehir : İzmir
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13009 ESAS
Muhammen Bedeli
:
540,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 11:40
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi Müzayede Salonu Bayraklı/ İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
25. İCRA DAİRESİ
2017/13009 ESAS

Taşınmazın Açık Artırma İlanı
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İzmir ili, Buca İlçesi, Buca TM, Tınaztepe Mahallesinde kain tapunun ; cilt 61, sayfa 5950, ada 50051, parsel 39 da kayıtlı 167.00 m2 yüzölçümlü, arsa vasıflı taşınmaz tam payıdır. ÜzerindeAİLE KONUTUDUR şerhi bulunmaktadır.1/ 1000 ölçekli uygulama imar planında blok nizam, 2 kat ( BL-2 ) koşullu konut alanında kalmaktadır. Tınaztepe belediye kayıtlarına göre Adatepe Mahallesinde, 28 / 4 Sokaktan 3 numara 4 katlı bina ve arsasıdır. Taşınmaz b.a. karkas yapı tarzında, yığma tuğla duvarlı ve asansörsüz inşa edilmiş olup zemin katta iş yeri, 1. kat + 2. kat + 3. katların her birinde birer adet meskenden ibaret olmak üzere 1 dükkan 3 dairelidir. Tapu kaydında arsavasıflı görülmekte olup binada yer alan dükkan ve meskenlerin tapuda kat irtifakları yada kat mülkiyetleri kurulmamış, cins tashihleri yapılmamış, arsa payları belirtilmemiş, bağımsız bölüm numaraları verilmemiştir. Bu nedenle arsa ve yapı değerleri alınarak toplam değer tespit etme yoluna gidilmiştir. İBŞB tarafından üretilen sayısal fotogrametrik harita üzerinden yapılan ölçümlemede parsel üzerindeki binanın dıştan dışa brüt 110.00 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir. Yaklaşık % 15 yıpranma paylı zemin katta iş yeri iç kısımda yazıhane ile dışında kalan alanının lastik tamir atölyesi olarak kullanılmakta içerisinde wc-lavabo olup döşeme kaplamalarının karo plakalı diğer mahallerde ve tavanlarda sıvalı ve badanalı, giriş cephesinin alüminyum doğramalı ve kepenkli olup dükkanda elektrik ve su mevcut olup belediye hizmetlerinden yararlanıldığı, 3. at meskenin 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre-hol ve 1 balkondan ibaret olup döşeme kaplamaları laminant parke, diğer mahaller seramik, duvar kaplamaları ıslak hacimlerde fayans, diğer mahallerde ve tavanlarda sıvalı ve badanalı olup mutfağında mermerit banko, banyoda duş + kabin, alafranga hela taşı ve lavabo, wc de alaturka wc taşı ve lavabo, balkonda demir korkuluk ve pvc panjur bulunduğu, elektrik ve suyu mevcut olan meskenin belediye hizmetlerinden yararlanmakta olduğu , meskende doğal gaz bağlantısının bulunduğu görülmüştür.1. 2. ve 3. kat mesken ile aynı özelliklere sahip olduğu bilgisi alınmıştır.Konumu Özbekistan Caddesine, Yavuz Sultan Selim Caddesine, Akşemsettin İlk Öğretim Okuluna, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Akademisine yakın ve yürüme mesafesindedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta taşınmaza ulaşım kolaydır.
Kıymeti 540.000,00 TL KDV %18
Kaydındaki Şerhler Tapu takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi Müzayede Salonu Bayraklı/ İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13009 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR