İZMİR 9. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir Bornova'da zemin kat daire mahkemeden satılıktır

İZMİR 9. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01075262
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERGENE MAH. / BORNOVA
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 01.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 Satış
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 11:20
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI D BLOK 3. KAT İHALE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 9. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Tapu Kaydı ve Niteliği : Alınan bilirkişi raporuna göre; Satış konusu gayrimenkul; İzmir İli, Bornova İlçesi, Ergene Mahallesi, Dağdibi Mevkii, 3631 ada, 35 parselde tapuya kayıtlı olup; Atatürk Mahallesi Yavuz Caddesi No: 204 Bornova – İzmir adresindeki Apartmanın zemin kat, 1 no’ lu dairesi olup dairenin yer aldığı 3631 ada, 35 parsel sayılı ana taşınmaz; Yavuz Caddesine cepheli olup İzmir Çevre Yoluna yaklaşık 145 m., Osmangazi Caddesine yaklaşık 195 m., Mehmet Akif Ersoy İlkokuluna yaklaşık 120 m. direk uzaklıkta bulunan konuma sahiptir. Mevcut konumu ulaşım ve taşıma imkânları iyi olarak değerlendirilmiştir. Civarında 3 - 4 katlı konut tipinde yapılaşmaların olduğu görülmüştür. İmar durumunda “AYRIK NİZAM 3 KATLI KONUT ADASINDA” kalmakta olduğu belirtilmiş olup Mevcut durumu itibariyle taşınmazın tüm belediye hizmetlerinden yararlanma imkânının mevcut olduğu, civarındaki yol kaplamaları, su, kanalizasyon, elektrik vb altyapı çalışmalarının tamamlanmış durumda olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Bornova ilçesi Ergene Mahallesi Dağdibi mevkii İZMİR
Yüzölçümü : 607,00 m2
İmar Durumu : Konak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 02/04/2019 tarih 14117 sayılı yazısından taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; (AYRIK) nizamda 3 katlı konut alanında kalmakta olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI D BLOK 3. KAT İHALE SALONU -
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR