İZMİR 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir/Bornova'da 3+1 daire mahkeme kararıyla satılıktır

İZMİR 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027627
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERZENE MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 20.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.08.2019 13:35
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 13:35
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI D BLOK 3. KAT, SULH HUKUK MAH. MÜZAYEDE SALONU -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/14 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz tapunun İzmir İli, Bornova İlçesi, Erzene Mah., 20024 ada, 23 parsel’ inde 268,00 m2 yüzölçümü ve “arsa” cinsli taşınmazda tesis edilen kat irtifakı uyarınca; 2. Kat, 5 bağımsız bölüm nolu, mesken nitelikli, 10/100 arsa paylı dairesi olup,TAM payı verasetten iştirak halindeki; ÖMER ERGUN ÇAĞDAŞ - AHMET GÜRŞEN ÇAKALOZ - OSMAN ÇAKALOZ - MEHMET YÜKSEL AKDUMAN - ÖMER LÜTFİ AKDUMAN adına kayıtlı bulunmaktadır. Satışa konu dairenin yer aldığı apartman(KUMRU APT.) zemin kat + 4 kat olmak üzere 5 katlı olup betonarme tarzda inşa edilmiştir. Apartmanın her katında 2 adet dairesi bulunmaktadır. Apartman girişi demir kapılı olup merdivenleri ve kat sahanlıkları mermer döşelidir. Apartmanda doğalgaz tesisatı mevcut olup asansör bulunmamaktadır. İkinci kat, 5 no’lu bağımsız bölüm mesken binaya cepheden bakıldığında solda, merdivenle çıkışa göre sağda yer almaktadır. Daire; salon-salamanje, 3 oda, koridor, mutfak, banyo, tuvalet ve 2 balkon hacimlerinden ibaret olup 101 m2 net kullanım alanlıdır. Girişi çelik kapılı olup iç kapıları ve pencereleri ahşap malzemelidir. Salon-salamanje ve 1 oda zemini; laminat parke, 2 odada zemini ahşap rabıta, balkon zeminleri karo plaka döşeli olup diğer hacimler seramik döşelidir. Arka balkon sürgülü, alüminyum malzemeli pencere ile kapatılmıştır. 1 oda ışıklığa bakmaktadır. Mutfağı mermerit bankolu olup banko altında ve üzerinde hazır mutfak dolapları mevcuttur. Banko alınları ve mutfak zemini seramik kaplıdır. Banyoda zemini ve duvarları seramik kaplı olup duş kabini, klozet ve lavabosu mevcuttur. Tuvalet zemini ve duvarları seramik kaplı olup alaturka wc mevcuttur. Taşınmaz toplu taşıma araçlarının güzergahı olan İstanbul Caddesine yaklaşık 80 m., Kazım Karabekir Caddesine yaklaşık 175 m., Ankara Caddesine yaklaşık 200 m., Evka - 3 Metro İstasyonuna 315 m. direk uzaklıkta bulunan konuma sahiptir. Taşınmazın mevcut konumu ve toplu taşıma araçlarının güzergâhlarına yakınlığı nedeniyle ulaşım ve taşıma imkânlarının iyi durumda olduğu değerlendirilmiştir.
Adresi : Erzene Mah., 61 Sokak No: 13 Kumru Apt. 2. Kat. D:5 Bornova / İzmir
İmar Durumu: Bornova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ nce düzenlenen 05.04.2019 tarih, 14691 sayılı yazısı eki imar durumunda taşınmazın; “BİTİŞİK NİZAM, 5 KAT YAPILAŞMA KOŞULLU KONUT ADASINA İSABET ETTİĞİ” belirtilmiştir. Taşınmazda tesis edilen kat irtifakına konu yapılaşmanın tamamlandığı ve bağımsız bölümlerin kullanılmakta olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 13:35 - 13:45 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 13:35 - 13:45 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI D BLOK 3. KAT, SULH HUKUK MAH. MÜZAYEDE SALONU -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu (Milli bir bankanın kesin ve süresiz) vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR