İZMİR 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Bornova'da 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198335
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERZENE MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 99
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BAKIŞ 27.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11278 ESAS
Muhammen Bedeli
:
403,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2020 15:20
İkinci Satış Günü
:
17.11.2020 15:20
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 nolu Müzayede Salonu Bayraklı izmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
16. İCRA DAİRESİ
2019/11278 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışına karar verilen gayrimenkul İzmir İli, Bornova İlçesi, Erzene Mahallesi,8148 Ada, 12 Parsel, D blok Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm olup, satışa konu gayrimenkulün doğusunda 113 sokağa batısında 113/3 sokağa cepheli olup, bulunduğu parselin üzerinde zemin kat dahil 5 katlı 4 adet yapı mevcuttur. Konum meyillidir. Alt yapı mevcut olup, Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Çevre yollarına ulaşımı rahattır. Taşınmaz İstanbul Caddesine 1000 metre, Bornova Kaymakamlık binasına 2000 metre mesafededir. Gayrimenkulün bulunduğu binanın her katında iki daire mevcut olup, 5 katlı doğalgazlı binadır. Satışa konu mesken nitelikli gayrimenkulün Giriş kapısı ahşap olup, salon, üç oda mutfak, banyo, wc den ibarettir. Banyoda duşa kabin vardır. ıslak hacimler seramik ile, salon ve diğer mahaller sert ağaçtan cilalı ahşap parke ile kaplıdır. Pencereler PVC doğrama olup, kapılar beyaz çamdan ahşap doğramadır. Salon tavanında az alçıpan ile süslemeler mevcuttur. İki balkon vardır. Net alanı 99 metrekaredir.
Adresi : Erzene Mah. 113 Sk. No: 59/1 D Blok Zemin Kat D:2 Bornova / İZMİR
Yüzölçümü : 115 m2
Arsa Payı : 2/128
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 katlı konut koşullu imar adasında kalmaktadır.
Kıymeti : 403.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Türk Ekonomi Bankasının 451.500,00 TL bedelli 1. Decede ipoteği
mevcut olup, tüm şerhlerden ari olarak satılacaktır.
1. Satış Günü : 15/10/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 17/11/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 nolu Müzayede Salonu Bayraklı izmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11278 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR