İZMİR 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir Bornova Erzene Mahallesi'nde 2+1 daire mahkemeden satılıktır

İZMİR 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027999
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERZENE MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 2+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 20.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9 Satış
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 15:20
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI, STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI, D BLOK 3. KAT, SULH HUKUK MAH. MÜZAYEDESALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/9 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz tapunun İzmir İli, Bornova İlçesi, Erzene Mahallesi 180 ada 24 parselinde kayıtlı, 74/730 arsa paylı 3.kat 7 numaralı bağımsız bölümün cinsinin“MESKEN” olduğu ve tam hisse ile HALİDE YAVUZ adına kayıtlı olduğu görülmektedir. Satışa konu taşınmaz, İzmir ili Bornova İlçesi Erzene Mah. 83 Sokak No: 13 adresindeki NOYAN APARTMANI’ nın 3. Kat, 7 nolu adresinde bulunmaktadır. Mesken 2 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvaletten teşkildir. Giriş kapısı çelik, antre zemini laminat, salon ahşap balık sırtı parke, odalar duvardan duvara halı ile kaplıdır. Banyo tavana kadar seramik, İç kapılar Amerikan panel olup, dış doğramalar PVC dir. Mesken çift cepheli olup 2 adet balkona sahiptir. Meskende ayrı tuvalet mevcut olup ısınma doğal gazdan sağlanmaktadır. Ana taşınmazda asansör bulunmamakta, olup net kullanım alanı 94 m2 dir.Taşınmaz, Belediye altyapı üst yapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır.Kazım Karabekir Caddesine 85 m, Bornova Cumhuriyet Meydanı ve Hükümet Konağı’na 220 m, yine küçük ölçekli alışveriş merkezi,bankalar, restoran-kafeteryalara yürüme mesafesindedir. Şehir içi otobüs duraklarına yakın mesafededir.Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. -Satış ve kiralama kabiliyeti yüksektir. Yapı Denetim Kanunundan önce inşa edilmiştir.
Adresi: Erzene Mah. 83 Sokak No: 13 Noyan Apartmanının 3. Kat, 7 Nolu Dairesi. Bornova İZMİR
Yüzölçümü : 430,00 m2
Arsa Payı : 74/730
İmar Durumu : Bornova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce düzenlenen 12.02.2019 tarih, 5852 sayılı imar durumu yazısında taşınmazın; “Yürürlükteki 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planında Bitişik Nizam 5 Kat (Beş)yapılaşma nizamında konut alanında kaldığı görülmüştür.Tescilli parsel bitişiğinde yer almakta olup ruhsat aşamasında Kültür Varlıkları koruma Kurulundan görüş alınması gerekmektedir ” Açıklaması bulunmaktadır.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapunun Şerh-Beyanlar hanesinde ‘’ ESKİ ESER SİT ALANI İÇİNDEDİR’’ ifadesinin bulunduğu, E-7 nolu kömürlük eklentisine sahip olduğu görülmektedir. Tapu kaydında haciz şerhleri vardır.İzmir 1. Sulh Hukuk Mahkemesinin 2019/197 esas sayılı dosyasından ortaklığın giderilmesi davası ile ilgili ihtiyati tedbir şerhi vardır.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 15:20 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 15:20 - 15:30 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI, STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI, D BLOK 3. KAT, SULH HUKUK MAH. MÜZAYEDESALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu (Milli bir bankanın kesin ve süresiz) vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR