BERGAMA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir Bergama'da 104 m² avlulu kargir ev icradan satılıktır (çoklu satış)

BERGAMA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063963
Şehir : İzmir / Bergama
Semt-Mahalle : GÖÇBEYLİ MAH. / BERGAMA
Oda Sayısı : 2+1
: 40
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/19 Satış
Muhammen Bedeli
:
73,890 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Bergama Adliyesi alt zemin kat koridor

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BERGAMA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/19 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli Bergama İlçesi Göçbeyli mah. 2411 Parsel Avlulu kargir ev vasıflı taşınmaz,imar durumunda köy yerleşik alanında kalmaktadır.zeminde taşınmaz üzerinde aynıavlu içersinde bir adet 64 m2 tek katlı yığma yapı tarzında , üzeri beton arme tabliyesiz, duralit tavanlı,çatı örtülü marsilya tipi kiremit kaplı elektrik suyu bağla halen boş durumda,zeminleri tesfiyeli şap betonu dökülü,kapı ve pencere doğramaları ahşap,dışı sıvasız badanalı içi sıvalı ve boyalı vaziyette,2 adet oda bulunmaktadır.Aynı avlu içersinde 40 m2. alanında tek katlı yığma kargir tarzında üzeri betonarma tabliyeli, Osmnlı tipi kiremitten çatı örtüsü bulunan , içi dışı ıvalı boyalı elektrik suyu bağlı vaziyette zemin döşemesi tesfiyeli şap betonu, doğramaları ahşap malzemeden mamül bir oda mevcuttur. 2.sınıf B grgbu yapı sınıfındadır.
Yüzölçümü : 175 m2
Kıymeti : 73.890,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Bergama Adliyesi alt zemin kat koridor
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli Bergama İlçesi Göçbeyli mah. 181 Ada, 8 Parsel tarla vasıflı taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında, plansız alanlar tip imar yönetmeliği hükümlerine tabidir. Tarım alanı olarak ayrılmıştır. Taşınmazın hali hazır durumu zeytinlik olarak kullanılmaktadır. Göçbeyli mahallesinden Sarıcalar mahallesine gidiş yolunun sol tarafındadır.taşınmaz kuzey ve güney yönlerden kadastrol yola cephelidir. zeytin ağaçları 3 yaşlarında belirli aralıklarla dikilmiş kapama bahçe şeklindedir. dekarta ortalama 41 adet zeytin ağacı bulunmaktadır. Yüzölçümü : 5.458 m2
Kıymeti : 127.434,80 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Bergama Adliyesi alt zemin kat koridor
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR