İZMİR 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Bayraklı'da site içinde 130m² daire icradan satılıktır

İZMİR 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960670
Şehir : İzmir / Bayraklı
Semt-Mahalle : ONUR MAH. / SOĞUKKUYU
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10016 Esas
Muhammen Bedeli
:
365,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.06.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
10.07.2019 15:20
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
15. İCRA DAİRESİ
2018/10016 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bayraklı İlçe, Onur Mahallesi, 25995 Ada, 1 Parsel noda kayıtlı arsa üzerinde mevcut betonarma kolonlu, tuğla duvarlı, çift asansörlü ve doğalgazla ısıtmalı kat kalorifer tesisatlı olarak inşa edilmiş, A Blok 1.kat 2 Nolu mesken satılacak olup, mesken 3 oda(1 oda ebeveyn banyolu), salon, mutfak, 3 balkon, wc, wc-banyodan ibarettir. Dairenin kat kapısı çelik kapı, iç kapı ve pencereleri amerikan panel doğramalı, dış kapı ve pencereleri PVC doğramalıdır. Salon ve odaların tabanı lamine parke kaplı, diğer hacimleri seramik döşeli, iç duvarları saten boya ve badanalı, tavanları kartonpiyerlidir. Mutfakta banko altı ve üstü hazır mutfak dolaplı ve mermer bankolu, mutfak, wc, banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Wc-banyoda hilton lavabo, duşa kabin ve klozet yer almaktadır. Dairenin net alanı 130 m2 olup, güvenlik sistemli site içerisinde yer almakta ve dairenin sokak cephesi vardır. Sitenin zemini blokaj beton kaplı açık otopark alanı mevcuttur.
Adresi : Onur Mahallesi 7368/5 Sk.No:62/A İpek Apartmanı 1.Kat D:2 Bayraklı / İZMİR
Yüzölçümü : Arsa:5.775,83 m2 Mesken: 130,00 m2(Net)
Arsa Payı : 1/80
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre ayrık nizam max:8 katlı konut adasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 365.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz(Tapu kaydında mevcuttur)
1. Satış Günü : 10/06/2019 günü 15:20 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 10/07/2019 günü 15:20 - 15:30 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim ve tescil masrafları, satış tarihinden sonraki taşınmazın idare ve işletme masrafları ile hasar ve menfaatleri alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10016 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR