İZMİR 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir Bayraklı İlçesi'nde kargir ev ve arsası mahkemeden satılıktır

İZMİR 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01122508
Şehir : İzmir / Bayraklı
Semt-Mahalle : ADALET MAH. / BAYRAKLI
: 210
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 29.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/29 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
08.04.2020 10:45
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI D BLOK 3. KAT MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/29 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Taşınmaz tapunun; İzmir İli, Bayraklı İlçesi, Salhane Mahallesi, 34984 ada, 5 parsel, cilt 18, sayfa 1929 da kayıtlı 72,00 m2 yüzölçümlü“ 1 KATLI KARGİR EV VE ARSASI” nitelikli taşınmazın; - 8/72 HİSSESİNİN (8,00 m2) MAHİDE ÇELİKÖZ, - 64/72 HİSSESİNİN (64,00 m2) LÜTFİ DURMUŞ (vefat etmiştir) adına kayıtlıdır.Tapu kaydı muhdesat bilgileri hanesinde “BİNA LÜTFİ DURMUŞ A AİTTİR” konut bilgisi yer almaktadır. Tapu kaydında taşınmazın cinsi 1 KATLI KARGİR EV VE ARSASI olarak belirtilmiş ise de taşınmaz üzerinde 3 KATLI BİNA bulunduğu görülmüştür. Taşınmaz üzerinde yer alan 3 KATLI BİNANIN her katında mesken olarak kullanılmak üzere yapılmış birer daire bulunmaktadır.
Zemin kat daire; 3 oda, mutfak ve banyo ve alaturka tuvalet hacimlerinden ibarettir. Yerler odalarda ahşap rabıta, mutfak ve koridorda seramik döşelidir. Pencereler, iç kapılar ve dış kapı ahşap doğrama, pencere önleri demir korunaklıdır. Banyoda çeşmesi mevcut olup yerleri mozaik kaplı, duvarları badanalıdır. Birinci kat daire; 3 oda, mutfak ve banyo ve alaturka tuvalet hacimlerinden ibarettir. Yerler odalarda ahşap rabıta, diğer hacimlerde seramik döşelidir. Pencereler, iç kapılar ve dış kapı ahşap doğramadır. Banyoda lavabo ve duş başlıklı duş çeşmesi mevcuttur.2. katta (son kat) aynı planda yapılmıştır.
Binanın üzeri teras çatılı olup etrafı demir korkuluk ile çevrilmiştir. Üzerinde 1 oda depo – kömürlük olarak yapılmıştır. Bina toplam olarak yaklaşık 210,00 m2 alanlıdır. Dava konusu taşınmaz (34984 ada, 5 parsel) 2131/7 Sokağa cephelidir. Toplu taşıma araçlarının güzergahı olan Manas Bulvarına 35 m., Haydar Aliyev Caddesine 85 m., 1593/1 Sokağa 250 m., Sakarya Caddesine 370 m., Salhane İzban İstasyonuna 620 m. direk mesafede bulunmaktadır. Taşınmazın topografik yapısı düz ve inşaat yapımına uygundur. Mevcut durumu ile yol ve alt yapı çalışmalarının tamamlanmış olduğu görülmekte olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım ve taşıma imkanları oldukça iyi olarak değerlendirilmiştir.
Adresi : Adalet Mahallesi 2131/7 Sk. No:11 Bayraklı İzmir
İmar Durumu :Bayraklı Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ nün 12.12.2018 tarih ve 29047 sayılı imar durumu yazısı ile; İzmir İli, Bayraklı İlçesi, Salhane Mahallesi, 34984 ada, 5 parselin, 1/1000 ölçekli Adalet ve Manavkuyu Mahalleleri Revizyon İmar Planına göre cami alanına isabet etmekte olup birlikte uygulama yapılacak alan sınırı içinde kalmakta olduğu, uygulama gördükten sonra Ayrık Nizam - 10 kat (A - 10) Taks: 0.40 Kaks:3.50 yapılaşma koşullu, Ticaret + Konut (TİCK) alanından hisseleneceği, İmar Kanununun 18. Maddesi hükümlerince Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğine göre uygulama görmesi gerekmekte olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydı muhdesat bilgileri hanesinde “BİNA LÜTFİ DURMUŞ A AİTTİR” konut bilgisi vardır. Kamulaştırma şerhi vardır. (Taşınmazın satışına engel teşkil etmediği bildirilmiştir.)
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI D BLOK 3. KAT MÜZAYEDE SALONU -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu (Milli bir bankanın kesin ve süresiz) vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR