İZMİR 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir Balçova'da dubleks mahkemeden satılıktır

İZMİR 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062287
Şehir : İzmir / Balçova
Semt-Mahalle : KORUTÜRK MAH. / BALÇOVA
: 216
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI D BLOK 3. KAT SULH HUKUK MAHKEMELERİ MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İZMİR 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/10 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz tapunun;İzmir İli, Balçova İlçesi, Balçova Mahallesi 521 ada 494 parselinde kayıtlı, taşınmazın cinsinin “ARSA” olduğu ve 3/4 hisse ile MEZİYET VARDAR YILDIZI, 1/4 hisse ile MEHMET NURİ VARDAR YILDIZI adına kayıtlı olduğu görülmektedir. Taşınmaz tapuda arsa olarak yazılı ise de, üzerinde dubleks ev vardır. Mesken zemin + dubleks kattan oluşan müstakil, bahçeli konut durumundadır. Zemin katta mutfak ve salon, dubleks katta 3 oda, banyo tuvalet bulunmaktadır. Giriş kapısı çelik, antre zemini seramik, iç kapılar eski ahşap üzeri yağlı boya,dış doğramalar PVC dir. Salon zemini laminat parke, mutfak zemini seramiktir. Mermer basamaklı merdiven ile çıkılan dubleks katta, bir oda zemini marley, diğer 2 oda zemini ise laminat parke kaplıdır. Banyo duvarları yarıya kadar seramik kaplıdır. Depo-ardiye amaçlı kullanılan yarım bodrum kat bulunmaktadır Meskende ısınma ihtiyacı jeotermal enerjiden sağlanmaktadır. Ana taşınmazda asansör bulunmamakta, olup net kullanım alanı 123,50 m2 dir. Meskenin hem ön cephesinde, hem de arka cephesinde müstakil bahçesi bulunmaktadır. Taşınmaz -Belediye altyapı üst yapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır.
Mesken, Mithatpaşa Caddesi’ne, Palmiye AVM, Migros AVM, sağlık tesisleri ve bankalara yaklaşık 150-200 m mesafe, ticari ve sosyal anlamda canlı olan bölgeye yakın konumdadır. Şehir içi otobüs duraklarına yakın mesafededir.Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Satış ve kiralama kabiliyeti yüksektir. Yapı Denetim Kanunundan önce inşa edilmiştir.
Adresi : Korutürk Mah. Mimoza Sokak No: 20 Balçova / İzmir
Yüzölçümü : 216,00 m2
İmar Durumu : Balçova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce düzenlenen 17.04.2019 tarih, 1879 sayılı imar durumu yazısında taşınmazın; “1/1000 ölçekli uygulama İmar Planında Ayrık Nizam 2 Kat (İki)yapılaşma nizamında konut adasına isabet etmektedir. Parsel üzerinde 18.02.1972 tarih ve 2526 sayılı inşaat ruhsatına istinaden inşa edilmiş 2 katlı bina mevcuttur. ” Açıklaması bulunmaktadır.
Kıymeti : 1.150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapunun Muhdesat Bilgileri hanesinde ‘"2 zeytin ağacı Mehmet kızı İSMET’E aittir’’ ifadesinin bulunduğu görülmektedir. (Bu şerhle yükümlü satılacaktır) Ayrıca taşınmazın kaydında haciz şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 18/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI D BLOK 3. KAT SULH HUKUK MAHKEMELERİ MÜZAYEDE SALONU


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu (Milli bir bankanın kesin ve süresiz) vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR