GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul\Sultangazi'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062849
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : CEBECİ MAH. / SULTANGAZİ
Oda Sayısı : 2+1
: 53
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1114 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ, EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU, Yeni Mah. 542. Sk. No: 1 Gaziosmanpaşa/ İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ

2018/1114 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sultangazi İlçe, 3961 Ada, 20 Parsel, CEBECİ Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu apartman Bodrum kat + Zemin kat + 3 Normal kattan ibaret 5 katlı bir apartmandır. Apartmanın dış cephesi mantolama üstü akrilik boyalı olup, dış kapısı çeliktir. Giriş sahanlığı ve kat sahanlıkları ile merdiven basamakları mermer kaplıdır. Her katta tek daire bulunmaktadır. Apartman asansörlü ve 2 yıllıktır.
Satışı yapılacak olan 1.kat 3 nolu bağımsız bölüm olan mesken nitelikli taşınmazın dış kapısı çelik olup, mevcut daire 2 Yatak odası + Salon + Mutfak + Banyo + WC + Hol ve Balkondan ibaret olup mevcut dairenin net alanı 53.43 m2 dir. Dairenin salon ve yatak odalarının yer döşemeleri laminant parke, ıslak zeminler karo seramik kaplıdır. Dairenin iç kapıları ahşap (mobilya), dış pencereler ve salondaki Fransız balkon renkli PVC ve ısı camlıdır. Balkon renkli cam ile kapatılmıştır. Mevcut daire kombi kaloriferli ve doğalgazlıdır. Satışa konu taşınmazın konum itibarı ile alt ve üst yapısı tamamlanmış olup, her türlü Belediye ve Sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören Konut alanında kalmaktadır.
Adresi : Cebeci Mahallesi, U Caddesi No: 93 1. Kat, Daire: 3Sultangazi/ İSTANBUL
Yüzölçümü : 100,75 m2
İmar Durumu : Bitişik nizam 4 katlı Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
Yön. Planı:31/05/2016

1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ, EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU, Yeni Mah. 542. Sk. No: 1 Gaziosmanpaşa/ İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1114 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR