İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul\Sancaktepe'de 90 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061824
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : YENİDOĞAN MAH. / YENİDOĞAN
: 90
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5906 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2019/5906 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, 333 Ada, 14 Parsel, YENİDOĞAN Mahalle/Köy, 16/100 arsa paylı, 7 Nolu çatıda odaları olan daire nitelikli Bağımsız Bölüm parsel üzerinde yaklaşık 1 yıl önce inşa edilen, mimarlık hizmetlerine esas, III. sınıf A grubu yapılardan olan, iki bodrum kat, zemin kat, üç normal kat ve çatı katı aralı, betonarme karkas kat mülkiyetli bir bina vardır. binanın 2. bodrum katında sığınak ve depo mahalleri, zemin katında ise iki adet bodrum katta odaları olan daire, 1. 2. kat alanlarında ikişer adet daire ve 3. normal katta iki adet çatıda odaları olan daire olmak üzere toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. satışa konu daire; 3. katında, hol, salon, mutfak, iki adet oda, banyo tuvalet ve balkon mahallerinden ibaret, içten merdivenle bağlantılı çatı arasında ise hol, iki adet oda ve teras mahalleri bulunmakta olup, toplam 110 m2 brüt, 90 m2 net inşaat alanlıdır. binanın ve bağımsız bölümün inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeleri kullanılmış olup, bağımsız bölümün ıslak zemin döşemeleri seramik, oda zemin döşemeleri ise laminat parke malzemeyle kaplanmıştır. müstakil kombili kaloriferli ısınma türündedir. binanın asansör tesisatı yoktur. belediye alk yapı hizmetlerinin bulunduğu bölgedeki parseldir.
Adresi : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe,Yunus Emre Mah., Azam Sok., No:20,3. Kat, D:7
İmar Durumu : 14 nolu parsel; 15/02/2010 t.t.'li 1/1000 ölçekli Sancaktepe uygulama imar planında; TAKS:0,40 KAKS:0,90 dört kat konut alanında olarak planlanmış alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5906 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR