KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul\Küçükçekmece'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063921
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KÜÇÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1295 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 10:15
Satış Yeri
:
KüçükçekmeceAdliyesi A Blok İhale Odası-Tevfikbey Mah.. Halkalı Cd. No:146 Giriş Kat Küçükçekmece

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2016/1295 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAPUKAYDI: İstanbul İli K.Çekmece İlçesi K.Çekmece mahallesi17 pafta514 parsel sayılı 846,89 m2 alanlı 6 Katlı Betonarme Apartman ve Arsasının 44/848 arsa paylı 3.kat 2 8 nolu Çatı Arası Piyesli dairenin tamamı borçlu adına kayıtlı olduğu , dosyasında bulunan tapu kaydından anlaşılmıştır.
İMAR DURUMU: Dosyasında bulunan İstanbul ili Küçükçekmece İlçesi Cumhuriyet Mahallesi 17 pafta 514 parsel sayılı taşınmaz söz konusu parsel 15/12/2006-17/01/2014 -17.01.2015 tasdik tarihli1/1000 ölçekli Küçükçekmece Merkez Revizyon Uygulama İmar Planında, plan notlarının 1.21 maddesindeki hükümlere haiz Ayrık nizam 4 kat Konut alanında kalmaktadır.
Havamania kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adedi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirleneceği dosyasının tetkikinden anlaşılmıştır.
GAYRİ MENKULÜN HALİHAZIR DURUMU:
Satışa konu olan taşınmaz İstanbul İli K.Çekmece ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Ebabil Cad Tomurcuk Sok Özdemir Apt No:20 adresinde mevcut tapunun 17 pafta 514 parsel sayılı 846,89 m2 alanlı arsa üzerinde bodrum kat + zemin kat +3 adet normal kat ve çatı arası piyesinden müteşekkil B.A.K bir yapının mevcut olduğu görülmüştür. Değer tespitine konu olan mesken binanın 3.katında olup 28 nolu meskendir. Çatı arası piyesli Meskenin alt katı: 3 oda , 1 salon ,mutfak , banyo , hol antre balkon ve wc ' den müteşekkil olup meskenin oda ve salon taban alanları parke , araıslak alanları (hol, antre, banyo, balkon, mutfak ) gibi yerlerin tüm ıslak alanlarının taban alanlarının tamamı seramik , mesken saten boyalı ,karton piyerli, elektriği , suyu mevcut doğalgaz ısıtma sistemli,mutfak dolapları mobilya tezgahı granit , duvarları renkli fayans , banyosu klozetli lavabolu ,duşakabinli, duvarları renkli fayans , iç doğramaları kapı kanat ve kasaları renkli mobilya kapı,dış doğramaları pencere kanat ve kasaları çift cam renkli pimapen içeriden merdiven ile 1 üst kat olan çatı arası piyesine çıkıldığında ise çatı arası piyesinde yapılan incelemelerde 2 oda mevcut olup odaların taban alanlarının tamamı parke banyosu ,antresi ,banyo,wc gibi yerlerin taban alanlarının tamamı seramik olduğu bir alt kat ile teknik özelliklerinin birebir aynı olduğu tarafımızdan tespit edilmiştir Çatı arası piyesli meskenin mahallinde yapılan ölçümlerinde tahmini ve takribi olarak 150,00 m2 alanlı Çatı Arası Piyesli bir mesken olduğu ve iyi bir konumda olduğu tespit edilmiştir. Keşif günü mahallinde yapılan incelemelerde meskende bulunan Mehmet Özçelik'e bilgi verildi
Ayrıca söz konusu arsa üzerine çapı uygulandığından arsanın çapına ve yerine uygunolduğu görülmüştür.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı :843 NOLU CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI GEREĞİNCE31-12-2019 tarihinde kadar olan teslimlerde KDV oranının %8 olarak belirlenmesine, söz konusu tarihi geçen teslimlerde %18 olarak alınmasına karar verildi.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : KüçükçekmeceAdliyesi A Blok İhale Odası-Tevfikbey Mah.. Halkalı Cd. No:146 Giriş Kat Küçükçekmece -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAPUKAYDI: İstanbulİli K.Çekmece İlçesi K.Çekmece mahallesi Cumhuriyet mevkii 5 pafta 2456 parsel sayılı 797,27 m2 alanlı arsanın 234/4872 arsa paylı 3.kat27 nolu Çatı Arası Piyesli dairenin tamamı borçlu adına kayıtlı olduğu , dosyasında bulunan tapu kaydından anlaşılmıştır.
İMARDURUMU: Dosyasında bulunan İstanbul ili Küçükçekmece İlçesi Cumhuriyet Mahallesi 5 pafta 2456 parsel sayılı taşınmaz söz konusu parsel 15/12/2006-17/01/2014 -17.01.2015 tasdik tarihli1/1000 ölçekli Küçükçekmece Merkez Revizyon Uygulama İmar Planında, plan notlarının 1.21 maddesindeki hükümlere haiz Ayrık nizam 4 kat Konut alanında kalmaktadır.
Havamania kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adedi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirleneceği dosyasının tetkikinden anlaşılmıştır.
GAYRİ MENKULÜN HALİHAZIR DURUMU:Satışa konu olan taşınmaz İstanbul İli K.Çekmece ilçesi Cumhuriyet Mahallesi YeşilÇam sok no:8 adresinde mevcut tapunun 5 pafta 2456 parsel sayılı797,27 m2 alanlı arsa üzerinde bodrum kat + zemin kat +4 adet normal kat ve çatı arası piyesinden müteşekkil B.A.K bir yapının mevcut olduğu görülmüştür. Değer tespitine konu olan mesken binanın 3.katında olup27 nolu meskendir. Çatı arası piyesli Meskenin alt katı: 3 oda , 1 salon ,mutfak , banyo , hol antre balkon vewc ' den müteşekkil olup meskenin oda ve salon taban alanları parke , ara ıslak alanları (hol, antre, banyo, balkon, mutfak ) gibi yerlerintüm ıslak alanlarının taban alanlarının tamamı seramik , mesken saten boyalı ,karton piyerli, elektriği , suyu mevcut doğalgaz ısıtma sistemli, mutfakdolapları mobilya tezgahı granit , duvarlar ırenkli fayans , banyosuklozetli lavabolu , duşakabinli, duvarlarırenkli fayans , içdoğramaları kapı kanat ve kasaları renkli mobilya kapı,dış doğramaları pencerekanat vekasalarıçift cam renklipimapen içeriden merdiven ile 1 üst kat olan çatı arası piyesine çıkıldığında iseçatı arası piyesinde yapılan incelemelerde2 oda mevcut olup odaların taban alanlarının tamamı parke banyosu ,holu,antresi ,banyo,wc gibi yerlerin taban alanlarının tamamı seramik olduğu bir alt kat ile teknik özelliklerinin birebir aynı olduğu tarafımızdan tespit edilmiştir Çatı arası piyesli meskenin mahallinde yapılan ölçümlerinde tahmini ve takribi olarak 180,00 m2 alanlı Çatı Arası Piyesli bir mesken olduğu ve iyi bir konumda olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca söz konusu arsa üzerine çapı uygulandığından arsanın çapına ve yerine uygun olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 900.000,00 TL
KDV Oranı : 843 NOLU CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI GEREĞİNCE31-12-2019 tarihinde kadar olan teslimlerde KDV oranının %8 olarak belirlenmesine, söz konusu tarihi geçen teslimlerde %18 olarak alınmasına karar verildi.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : KüçükçekmeceAdliyesi A Blok İhale Odası-Tevfikbey Mah.. Halkalı Cd. No:146 Giriş Kat Küçükçekmece
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra veİflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1295 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR