BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul'da çatı piyesli mesken icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01009717
Şehir : İstanbul
: 160
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 09.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/417 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
ADLİYE EK BİNASI YANI MEZAT SALONU BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/417 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde, bitişik nizamda, Huzur Apartmanı olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Bina konum olarak Kuruçeşme Caddesine cepheli olup, Kıraç Mezarlığının hemen kuzeyinde ve Esenyurt Termal Kür Tesislerinin hemen karşısında yer almaktadır. Taşınmaz, D-100 Karayoluna 2,2 km ve Metrobüse 2,5 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Kıraç Mezarlığı, Necmettin Erbakan Parkı, benzer nitelikte bitişik nizam yapılar ve boş parseller bulunmaktadır. Taşınmaz Limak Türker İlkokulu, Kıraç Camii ve toplu taşıma araçları ile ulaşıma yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+3 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 4 yıllık olup, dış cephe mantolaması yapılmıştır. (7) Numaralı Çatı Piyesli Mesken : Binanın 3. normal + Çatı katında ve kuzey batı cephesinde yer almaktadır. Dairenin, 3. normal katı ile çatı piyesi arasında merdiven olmayıp çatı piyesine bina sahanlığından ayrı bir kapı konularak bağımsız bir daire olarak kullanılmaktadır. 3. normal kat ve çatı piyesi mal sahibi tarafından ayrı ayrı kullanılmaktadır. 3. normal katı ;108,00 m2 brüt alanlı olup 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, Wc, hol ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı piyesi : Mahallinde 85,00 m2 brüt alanlı olup ayrıca toplamda 20,00 m2 alanlı 2 adet terası bulunmaktadır. 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, hol ve 2 adet teras hacimlerinden oluşmaktadır.Malzeme özelliği olarak ;Dairelerin yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerli olup, normal kat salon tavan kenarları asma tavan gömme spotludur. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Ankastre ürünler bulunmaktadır. Banyolarda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, dolaplı lavabo ve klozet bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, banyo kapıları PVC, dış kapılar çeliktir. Dairelerde ısıtma amaçlı olarak kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Balkon cam sistemi ile kapatılmıştır. Daireler standart malzeme özelliklerine sahiptir.Çatı Piyesli Meskenin Brüt alanı : 213,00 m2 , Net kullanım alanı : 160,00 m2 dir.
Yüzölçümü : 286,12 m2
Arsa Payı : 25/200
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün dosyada mevcut imar yazısına göre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Atatürk Mahallesi, 960 ada, 15 nolu parsel, İ.B.B. Meclisi’nin 12.07.2013 onay tarihli, Esenyurt Tem Güneyi 7. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nda, Bitişik Nizam, 4 Kat yapılaşma şartı ile “Ticaret+Konut” alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR
1. Satış Günü : 06/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ADLİYE EK BİNASI YANI MEZAT SALONU BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/417 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR