GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul\Arnavutköy'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062267
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : TAŞOLUK MAH. / TAŞOLUK
Oda Sayısı : 2+1
: 77
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/822 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2019 13:45
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 13:45
Satış Yeri
:
Gaziosmanpaşa Adliyesi, Ek Hizmet Binası Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA6. İCRA DAİRESİ

2019/822 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satış konusu taşınmaz, İstanbul ili, Arnavutköy İlçesi, Taşoluk Mahallesi 6645 Ada,1 parselde kayıtlı, 12.385,55 m² büyüklüğündeki arsa üzerinde inşa edilmiş, 1/84 arsa paylı 11 yıllık binada bulunan mesken vasıflı, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gökhan Caddesi, No: 2A1 Kat. 2, D. 6 Arnavutköy / İstanbul adresine bulunan taşınmazdır. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu, '? 6 bloklu 1 bodrum+zemin+2 normal katlı apartman ve arsası nitelikli 11 yıllık site şeklinde yapılmış iki bloklu binada bulunan taşınmazdır. Taşınmazın yer aldığı binanın giriş holü zemini, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları apartman giriş holü zemini mermer kaplanmış,merdiven kovası duvarı alçı sıva üzeri plastik boyalı, kat holleri zemini mermer kaplı,korkuluklar demir malzemeden imal edilmiş, binada çift giriş kapısı olup, alüminyum doğrama malzemeden imal edilmiş, dış cephesi akrilik dış cephe kaplaması ile kaplanmıştır.Mimari projeye göre her katta 2 daire olup toplam 6 daire bulunmaktadır. Yapıda asansör bulunmamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 2-3 katlı, konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. Taşınmaz,F 39 B blok2. katta konumlu olan 6 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmazında 2 adet oda, salon, antre, mutfak, banyo, tuvalet ve balkon bulunmaktadır. Projeye göre (Salon 17,49 m², Ebebeyn Yatak odası 10,56,-m², Yatak odası 9,92 m², mutfak 8,04 m²,Balkon 2,97 m², Antre 5,88 m², Hol 3,30 m² banyo 3.57 m², Tuvalet 1,49 m² olmak üzere) toplam 63,22 m² net, 72,22 Brüt alanlıdır. Taşınmaz keşif tarihi ve saatinde kapalı olduğundan aynı B Blok 6 nolu taşınmazın görülmesinde ve Mimari Proje incelemesinde edinilen bilgilere göre; Taşınmazda zeminler; salon ve odalarda ahşap parke, mutfak, antre, banyo ve balkonda seramik kaplamadır.Duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı olan taşınmazın banyo duvarları seramik kaplıdır. Mutfakta mutfak dolapları mevcut olup tezgâh mermerdir. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel kapı, pencereleri PVC mamuldendir. Isınması doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır.taşınmazın beyanlar kısmında Passel aleyhine iski lehine 143,01 m2 bedelsiz daimi irtifak hakkı tesis edildiği beyanı vardır. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Mehmet Akif Ersoy Mah. Gökhan Caddesi No: 2A1,İç Kapı No: 6 Arnavutköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 12.385,55 m2
Arsa Payı : 1/84 :
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzıEmsal: 0,95H max: 3 Kat konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Satışa konu hisse :Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : Gaziosmanpaşa Adliyesi, Ek Hizmet Binası Mezat Salonu.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/822 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR