İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Yeniköy'de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961438
Şehir : İstanbul / Sarıyer
Semt-Mahalle : YENİKÖY MAH. / YENİKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3245 ESAS
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 10:40
Satış Yeri
:
İSTANBUL ADALET SARAYI B BLOK 1. KAT KAPI NO:B3-136

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2018/3245 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Yeniköy Mah. 339 Ada, 19 Parsel, 6 Nolu Bağımsız Bölüm ''MESKEN'' nitelikli taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Yeniköy Mahallesi, Yasemen Sokakta, tapunun 339 ada, 19 parsel numarasında kayıtlı, Yasemen Sokaktan 18 dış kapı numarası alan 648,00 m2 miktarlı kat irtifakı tesisli kagir Fidan Apartmanında 60/360 arsa paylı 2.kat 6 nolu meskenin tamamı niteliğindedir. Tapu Müdürlüğünde bulunan 982/2927 sayılı onaylı mimari projesine göre satışa konu taşınmazın bulunduğu ana bina giriş kat+ bodrum kat+ zemin kat+ 2 normal kattan ve altı bağımsız bölümden oluşmaktadır. Mahallinde yapılan tespite göre projesine aykırı bir şekilde; ana bina giriş katının olduğu yol seviyesine iki daire, projesine göre kapıcı dairesi ve depo alanlarının bulunduğu bodrum kata iki daire eklemek sureti ile binada toplam on daire mevcuttur. Borçlu tarafından heyetimize gösterilen mahallinde ikinci kat görünümlü 6 iç kapı numaralı daire projesine göre zemin katta bulunan 1 bağımsız bölüm numarası alan dairedir. Kat irtifakına esas Sarıyer Tapu Müdürlüğü Arşivinde bulunan 982/2927 sayılı onaylı mimari projeye göre değerleme konusu 6 bağımsız bölüm nolu daire cepheden binaya bakışa göre yol ve sol yan cephe konumlu en üst katta bulunmakta mahallinde 9 iç kapı numarası almaktadır. Projesinden alınan ölçülere göre 120,00 m2 alana sahip daire antre-hol, üç oda, salon, mutfak, banyo-WC, WC ve iki balkondan oluşmaktadır. B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2. Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş, elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatı, asansörlü ana binanın 2. katında yer alan (6) nolu dairenin iç özellikleri görülememiş olup, emsal dairelerde zeminler parke, mermer ve seramik, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfaklarda sabit tezgah üstü asma dolaplı, banyolarda klozet, lavabo, sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları mevcut, ahşap iç kapılı, PVC doğrama ve çift camlı olup daire giriş kapısı çeliktir. Söz konusu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören iskana elverişli konut alanında yer almaktadır.
Adresi : Yeniköy Mah. Yasemen Sokak No:18 Fidan Apt. Kat:2 D:9 Sarıyer/İSTANBUL
İmar Durumu : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Boğaziçi İmar Müdürlüğü Ruhsat Bürosunca tanzim ve tasdik edilmiş olan bila tarih ve 173348 sayılı imar durum belgesine göre; Sarıyer İlçesi, Yeniköy Mahallesi, 339 ada, 19 parsel sayılı taşınmaz; 22.07.1983 onanlı, 1/1000 ölçekli Boğaziçi Sahil Şeridi ve Öngörünüm Bölgesi Uygulama İmar Planında “Koruya Katılacak Alan” lejantında kalmakta olup, Plan notlarının 5.3. maddesinde; “Bu alanlarda kalan parsellerde korunması gerekli kültür varlığı uygulaması dışında hiçbir yapı yapılamaz” 9.20 maddesinde, “İmar planları belirlenmiş olan...Koruya katılacak alanlar umumi hizmetlere ayrılan alanlardır. Bu alanlar öncelikle kamulaştırılacak alanlar olup, bu alanlarda korunması gerekli kültür varlığı uygulaması hariç kamulaştırma işlemi tamamlanmadan uygulamaya geçilemez” denilmiştir.
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ADALET SARAYI B BLOK 1. KAT KAPI NO:B3-136
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini İstanbul 10.İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3245 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR