İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Ümraniye'de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130570
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : SİTE MAH. / ATAKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 91
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/891 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 15:05
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 15:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU1. İCRA DAİRESİ

2019/891 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ümraniye İlçe, 819 Ada, 37 Parsel, Çakmak Mahalle, A blok 7.kat 17 nolu bağımsız bölüm sayılı dairedir.
Taşınmazın konumu: taşınmaz bölgenin ana arterlerinden olan Atay Caddesine 73m mesafede yer almaktadır. Yakın çevresinde Şehit Yurdanur Cami, Tev Zahide Zehra Garring İlkokulu, Özşen Bahçe sitesi, Doğan evler cami yer almaktadır.
Çevre ve Yapılaşma Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut sitesi olarak kullanılan ve 2 bodrum + zemin + 7-8 normal kat olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın yüksek yoğunlukta olduğu bölgede sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı/hastane, okul, market, banka vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölgede, genellikle orta ve alt düzey gelir grubuna sahip insanlar ikamet etmektedir.
ulaşım İmkânı: Atay Caddesine olan yakınlığı ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır.

ANA GAYRİMENKUL VE YAPININ ÖZELLİKLERİ:
satışa konu 17 no.lu bağımsız bölüm, 10008,15m² alanlı arsası üzerine inşa edilen A, ve B Blok olmak üzere iki bloktan oluşan parsel içerisinde, ABlokta konumludur.
Taşınmazın konumlu olduğu A Blok ayrık nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, 3 bodrum + zemin +9 normal+ çatı katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın 3 bodrum katta bağımsız bölümlere ait depo, su deposu, 2. Bodrum katta, sığınak, 1 bağımsız bölüme ait bölüm, zemin katta 2 adet dükkân ve normal katların her birinde 2 adet daire olmak üzere binada toplam 22 bağımsız bölüm mevcuttur. Binaya giriş, zemin kattan sağlanmaktadır. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları plastik boyalıdır. Yangın merdiveni ve asansörü bulunan binanın dış duvarları dış cephe boyalıdır. Binada, ısınma doğal gaz sistemi ile yapılacak şekilde tesisat mevcuttur.
Ümraniye Belediyesinden edinilen bilgiye göre ana taşınmazın 09.04.2008 tarih 2007/29264 no.lu ilkyapı ruhsatı, 26.09.2008 tarih 2008/15340 yeniden yapı ruhsatıve 02.12.2013tarih 2013/16062 yeniden yapı ruhsatıbulunmaktadır.

TAŞINMAZIN HÂLİHAZIR DURUMU
Keşif tarihinde taşınmazda kiracının ikamet ettiği öğrenilmiştir.
satışa konu 17 no.lu taşınmaz binaya ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın 7. katında, sol kolda yer almaktadır. Konu taşınmazın projesine göre 91 m² net kullanım alanlı, 100m² brüt kullanım alanlı olduğu hesaplanmıştır. Yerinde yapılan tespitlerde projesinde, yatak odasından girişi sağlanan duş hacmi, oda hacmine dahil edilmiştir. Taşınmaz yerinde antre, salon ,3 oda, banyo, mutfak ve hol hacimlidir. Zeminler; Antre, mutfak ve banyo bölümlerinde seramik, salon ve odalar laminat parke kaplamadır. Duvarlar; Antre, mutfak, salon ve odalarda saten boyalı, banyo seramik kaplamadır. Doğrama; Bağımsız bölüm ana giriş kapısı çelik, iç kapılar ve pencereler Amerikan paneldir. Isınma; Bağımsız bölümde ısınma, doğalgaz yakıtlı kombi sistemi ile sağlandığı öğrenilmiştir.
Ümraniye Belediyesinden öğrenilen bilgiye göre, Taşınmazın bulunduğu Gürler Sokağa ait 2019 yılı m² birim arsa rayiç değeri bedeli 335,01TL/m²dir

Adresi : Site Mahallesi, Gürler Sokak, Upstone Residence-1, A Blok No:70, Daire No: 70 Ümraniye / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.008,15 m2
Arsa Payı : 2408/100815
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Ümraniye Revizyon Uygulama İmar Planına göre 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre;Ayrık nizam, H:4 kat, ön bahçe: 5 mt. arka bahçe 5 mt. yan bahçe: 3.00m konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 15:05 - 15:12 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 15:05 - 15:12 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/891 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR