İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Ümraniye'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927878
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : İNKILAP MAH. / İNKILAP
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/833 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ

2017/833 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikler: İstanbul İli Ümraniye İlçesi İnkilap Mahallesi 874 Ada 183 Parsel 46.221,09 m2 yüzölçümlü 18/46225 Arsa Paylı B Blok Kırkbeş Katlı Bina ve Arsası Ana taşınmaz niteliğindeki B Blok 8.Kat 185 Numaralı bağımsız bölüm borçlu adına tam hisseli olup açık adresi İnkilap Mahallesi Küçüksu Caddesi Akyaka -Antasya Uydu Kent olarak isimlendirilen parseldir.1 sınıf malzeme ve işçilikle inşa edilmiştir.Mimarlık hizmetleri İV sınıf A grubu yapılardan olan ,betonarme karkas bir bina vardır.Bahse konu bağımsız bölüm antre,hol,2 oda ,salon ,mutfak,banyo mahalleri bulunmakta ve yaklaşık 110 m2 yüz ölçümlüdür.Doğalgaz merkezi ısınma türündedir.Asansör tesisatı vardır.Kapalı otopark-24 saat koruma-ısı ölçer-uydu kent AVM imkanları vardır.
İmar Durumu : Ümraniye Belediye Başkanlığı ,İmar ve Şehircilik Müdürlüğündeki bilgilere göre İnkilap Mahallesi Ada 874,Parsel 183 Sayılı gayrimenkulle alakalı ,İmar durumu bilgilerine göre 1/1000 ölçekli İmar Revizyon uygulama imar planında,ayrık nizam konut alanında imar yön.geçerlidir.Çoık binalı-uydu kent -konut-ticaret-AVM-Banka v.s
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 02/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/833 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR