İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Tuzla'da villa icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964802
Şehir : İstanbul / Tuzla
: 250
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 16.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/723 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ

2017/723 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Tuzla İlçe,Merkez Mahallesi 6897 Parsel, 210/1470 Arsa Paylı Bodrum+Zemin Kat+Normal +Çatı Katından oluşan 6 Bağımsız Bölüm Numaralı Tribleks Mesken satılıktır.Taşınmaz Postane Mahallesi,Nil Sokak üzerinden erişimli Ekşioğlu Orkent Ay Işığı Villaları isimli 7 adet villa ve havuzdan oluşan sitede yer alan mahallen 21 Kapı Numaralı 3 Katlı Villadır.Villada elektrik,su ve doğalgaz abonelikleri bulunmaktadır.Villa 1 Bodrum Kat+zemin kat + 1 Normal Kat ve çatı arasından oluşmaktadır,Site etrafı çevrili olup site içi peyzajlıdır.Site içinde benzer 7 adet villa bulunmakta olup ortak kullanımlı açık yüzme havuzu bulunmaktadır.Villa dış cephesi siding ve taş kaplamalıdır.6 Numaralı (Mahallen 21 Kapı Numaralı Villa)Villa Projesinde ;Bodrum Katında ;Koridor ,4 Oda ve Wc bölümlerinden,Zemin Katında ;Antre ,Wc ,Salon ,Mutfak ve Teras 1.Katında;Hol,biri banyolu,3 yatak odası 1 ortak banyo ve 2 balkon mahallerinden ve çatı arasından oluşmaktadır.Villa 3+1 Kullanımlı 227.27 m2 takribi 250.00 m2 dairedir.Villa zemin katında bulunan bina girişine göre sağ cephede bulunan açık teras alanı üzeri çatı ile kapatılmış etrafı cam balkon sistemi ile kapatılarak daire kullanımına eklenmiştir.Antre,koridor zemini seramik kaplamalı duvarları alçı üzeri boyalıdır.Salon zemini parke kaplı duvarları saten alçı üzeri boyalı,tavanı kartonpiyerlidir.Mutfak zemini seramik kaplamalıdır.Mutfak alt ve üst ahşap dolapları olup mermer mutfak tezgahı bulunmaktadır.Tüm yatak odalarının zemini parke kaplamalıdır.Duş alanı,lavabo ve klozet bulunmaktadır.Daire giriş kapısı çelik kapı,daire iç kapıları panel kapı,daire tüm camları pvc doğramalıdır.Bina girişinde camla kapatılmış rüzgarlık bulunmaktadır.Villa ön cephesi havuza bakmakta olup şerefiyesi konumu itibari ile yüksektir.
Adresi : İstanbul İli Tuzla İlçe Merkez Mahallesi, 6897 Parsel Mahallen Postane Mahallesi Nil Sokak Üzerinden Erişimli Ekşioğlu Orkent Ay Işığı Villaları İsimli 7 Adet Villa Ve Havuzdan Oluşan Sitede Yer Alan Mahallen 21 Kapı Numaralı 3 Katlı Villa Tuzla / İSTANBUL
Yüzölçümü : 3.070,25 m2
Arsa Payı : 210/1470
İmar Durumu : Tuzla İlçesi Merkez Mahallesi ,1 Pafta 6897 Parsel ,19.03.2013 t.t'li/1000 ölçekli Postane Mahallesi 1.Etap Uygulama İmar Planında :E.0.80,Hmax:9.50 metre yapılaşma şartlarına sahip Konut Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.800.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Olduğu Gibidir
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/723 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR