İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Tuzla'da çatı piyesli daire icradan satılıktır (çoklu satış)

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01033604
Şehir : İstanbul / Tuzla
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 01.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/824 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
525,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1. NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ

2018/824 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Tuzla İlçesi, 7542 Ada, 1 Parsel, Merkez Mahallesi, 4.normal kat+çatı piyesi, 10.nolu çatı piyesli daire satılarak paraya çevrilecektir.
KONUMU ULAŞIMI ÇEVRESEL ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz İstanbul İli Tuzla İlçesi Yayla Mahallesi Gökçek Sokak No:14, D:10 posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup normal katları ise yoğun bir şekilde mesken nitelikli gelişmiştir. Yakın çevresinde tuzla belediyesi tuzla kaymakamlığı ilçe emniyet müdürlüğü yer almakdadır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: bağımsız bölümün bulunduğu bina 7542 ada, 1 parsel nolu ve 776,59 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam "ALTINDA OFİS VE İŞYERİ OLAN 5 KATLI BETONARME MESKEN VE ARSASI" niletiğinde, betonarme yapı tarzındadır. Taşınmazın bulunduğ bina bodrum kat, zemin kat, 4 normal kat, çatı kat olmak üzere toplam 7 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre; bodrum katında, su deposu, binaya ait depo, dükkan depoları, 1 adet dükkan, zemin katında bina girişi, 3 adet dükkan ve 4 normal katta, 3 er daire olmak üzere toplam 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ısı yalıtım kaplamalı, dış cephe boyalıdır. Binaya giriş kapısı demir doğrama, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada 1 adet asansör bulunmakta iken, yangın merdiveni bulunmamaktadır. Söz konusu bina yaklaşık 4 yıllık bir yapıdır. Bina girişi sokağa göre sol (güney) cephesinden sağlanmaktadır. Söz konusu bina orta işçilik ve malzeme ile yapılmıştır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ: 3.normal kat, 10 nolu çatı piyesli daire, bina girişine göre sol arka cephede kalan dairedir. Mimari projeye göre normal katta net 95 m2 alanda salon, mutfak, 3 oda, banyo, antre ve balkon hacimlerinden, çatı katta net 40 m2 alanda oda ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde çatı katında yaklaşık 40 m2 büyüme yapılarak net 88 m2 alanda 2 oda, antre, banyo ve teras balkonu hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz yasal olarak net 135 m2 alanlı iken, mevcut durumda net 183 m2 alanlıdır. Söz konusu durum yasal sorun teşkil etmemektedir. Halihazır da söz konusu daire boş durumdadır. Salon zemin döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı üstü sıva saten boyadır. Banyonun zemin döşemesi seramik kaplama, duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde lamine mutfak dolapları ve granit mutfak tezgahı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları amerikan panel kapı ve pencere doğramaları pvc dir.
İMAR DURUMU: söz konusu parsel 1/1000 ölçekli, 15/10/2012 t.t.li Evliya Çelebi yayla, istasyon, camı mahalleri I etap uygulama imar planı kapsamında emsal: 1.60, Hmax:18.50 yapılanma şartlarında "konut alanı"nda kalmaktadır.
TAŞINMAZIN ADRESİ: Yayla Mah. Gökçek Sok. No:14, D:10 Tuzla / İSTANBUL
Yüzölçümü : 183 m2 ,Arsa Payı : 4/55
Kıymeti : 525.000,00 TL
KDV Oranı : %8(satışın 31.12.2019 tarihine kadar kesinleşmesi ve yine bu tarihe kadar KDV nin yatırılması halinde KDV oranı % 8, Satışın bu tarihten sonra kesinleşmesi ve KDV'nin bu tarihten sonra yatırılması halinde ise kesinleşme tarihindeki ilgili kanun ve mevzuatça belirlenecek olan oran üzerinden KDV tahsil olunacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Ayrıntılı tapu kaydı dosyamızda mevcuttur. İncelenebilir.
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1. NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Tuzla İlçesi, 7557 Ada, 3 Parsel, Merkez Mahallesi, 3+çatı kat, 11.nolu dubleks konut satılarak paraya çevrilecektir.
KONUMU ULAŞIMI ÇEVRESEL ÖZELLİKLER: İstanbul ili, Tuzla ilçesi, Evliya Çelebi Mahallesi, Aygün Sokak, No:19 D:11 posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerinde ki binaların zemin katlarında yer almakta olup, normal katları ise yoğun bir şekilde mesken niletilki gelişmiştir. Yakın çevresinde tuzla belediyesi tuzla kaymakamlığı ilçe emniyet müdürlüğü yer almaktadır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: bağımsız bölümün bulunduğu bina 7557 ada 3 parsel nolu ve 700,47 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam "4 KATLI BETONARME APARTMAN BİNASI VE ARSASI" niteliğinde, betonarme yapı tarzındadır. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat, çatı kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, bodrum katında, su deposu, binaya ait depo, zemin katında bina girişi, 3 adet daire ve 3 normal katta 3 er adet daire olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ısı yalıtım kaplamalı, dış cephe boyalıdır. Binaya giriş kapısı demir doğrama, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada 1 adet asansör bulunmakta iken yangın merdiveni bulunmamaktadır. Söz konusu bina yaklaşık 7 yıllık bir yapıdır. Bina girişi sokağa göre sol(güney) cephesinden sağlanmaktadır. Söz konusu bina orta işçilik ve malzeme ile yapılmıştır.
BAĞIMSIZBÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ: 3.normal kat, 11 nolu dubleks konut, bina girişine göre sol arka cephede kalan dairedir. Mimari projeye göre normal katta net 79 m2 alanda salon, mutfak, 3 oda, banyo, antre ve balkon hacimlerinden, çatı katta net 26 alanda oda ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde çatı katında yaklaşık 40 m2 büyüme yapılarak net 66 m2 alanda 2 oda, antre, banyo ve teras balkonu hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz yasal olarak net 105 m2 alanlı iken, mevcut durumda net 145 m2 alanlıdır. Söz konusu durum yasal sorun teşkil etmemektedir. Halihazır da söz konusu daire borçlu mal sahibi M.B.'nın akrabaları tarafından kullanılmaktadır. Salon zemin döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. Banyonun zemin döşemesi seramik kaplama, duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde lamine mutfak dolapları ve granit mutfak tezgahı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları amerikan panel kapı ve pencere doğramaları pvc dir.
İMAR DURUMU: söz konusu parsel 1/1000 ölçekli 15/10/2012 t.t.li evliya çelebi, yayla, istasyon, cmı mahalleri I etap uygulama imar planı kapsamında emsal: 1.60, Hmax:18.50 yapılanma şartlarında, "konut alanı"nda kalmaktadır.
TAŞINMAZIN ADRESİ: Evliya Çelebi Mah. Aygün Sok. No:19 D:11 Tuzla / İSTANBUL
Yüzölçümü : 145 m2 ,Arsa Payı : 11/107
Kıymeti : 425.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Ayrıntılı tapu kaydı dosyamızda mevcuttur. İncelenebilir.
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1. NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/824 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019
İCRA İFLAS KANUNU 127. MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen) alakadarlara, takip borçlusuna/borçlularına gönderilen satış ilanı tebligatlarının tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR