İSTANBUL ANADOLU 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Tuzla'da 70 m2 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944602
Şehir : İstanbul / Tuzla
Semt-Mahalle : ORTA MAH. / ORHANLI
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/18000 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 14. İCRA DAİRESİ
2013/18000
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Tuzla İlçe, 7034 Ada, 11 Parsel, ORHANLI Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm ( Mahallen 1. Katta (7) kapı nolu ), Ana bina Polina sokağı ile Taşpınar Sokağı üzerinde köşe başında kurulmuş,Bodrum+ Zemin+3 Normal kattan ibaret 5 katlı , bir cephede bitişik nizamda, betonarme karkas apartman olup dış cephesi ısı izolasyonlu sıvalı-boyalı, üzeri çatı üstü PVC ile kaplıdır.Binaya Polina sokağı üzerinden yoldan 7 basamak çıkılarak zemin kattan demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup katlararası mermer basamaklı ve alüminyum korkuluklu merdivenleri vardır.Bina zemin kattan sonra 1.00 m kadar çıkmalı olup bodrum ve zemin katta ikişer, normal katlar da üçer daire olup elektrik, su ve doğal gaz girişi tesisatı mevcuttur.
1.katta 2/30 arsa paylı (8) no’lu (mahallen 1.katta (7) kapı no’lu ) daire; Dairede giriş holü, koridor, mutfak, banyo salon ve iki oda olup 70 m² miktarlıdır. Giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, duvarları boyalı olup üzeri granit kaplı mutfak tezgahı ve dolapları, banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo vardır.Salon ve odaların zeminleri laminant parke, duvarları boyalı olup dairenin tavanları kartonpiyerlidir.Dairenin kapıları üzeri boyalı panel kapı, cümle giriş kapısı çelik kapı, pencereleri PVC doğramalıdır.Salon önünde etrafı PVC doğramalı camekanlı kapalı balkonu vardır.
Daire arka cephede olup elektrik, su ve doğal gaz kat kaloriferi tesisatı mevcuttur.
Adresi : Orta Mahallesi Demokrasi Caddesi Polina Sokak No:8 D:8 Tuzla / İSTANBUL
Yüzölçümü : 335,33 m2
Arsa Payı : 2/30
İmar Durumu : Tuzla Belediye Başkanlığı E-İmar İnteraktif İmar Durumu Notlarından;
Tuzla İlçesi, Orta (Eski: Orhanlı) Mahallesi, 7034 Ada, 11 Parsel sayılı yer 19.03.2013 T.T’li 1/1000 ölçekli Tuzla Orhanlı Sanayi Bölgesi Uygulama İmar Planında; E:1.25, H:12.50 m. yapılanma şartlarında Konut alanında kalmakta olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/18000 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR