GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Sultangazi'de çatı arası piyesli daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962622
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : 50. YIL MAH. / SULTANÇİFTLİĞİ
Oda Sayısı : 5+1
: 110
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/382 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gaziosmanpaşa 3. İcra Müdürlüğü - Gaziosmnapaşa Ek Hizmet Binası - Yeni Mah. 542. Sk / GAZİOSMANPAŞA / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ

2018/382 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili, Sultangazi İlçe, 2007 Ada, 11 Parsel, 2161 sokak, No: 9 kapı sayılı apartmanın bulunduğu yer olup parselin üzerinde B.A.K. Sistemde inşa edilmiş bir bina olduğu anlaşılmıştır. Parselin tamamının toplam 197 m² olduğu, binanın bodrum, zemin, üç normal katlı bina olduğu, elektrik, su ve doğalgaz tesisatının bulunduğu, katlarda ikişer daire olduğu, bina cephesi özel yalıtımlı kaplamalı, giriş kapısı demir doğramalı olduğu anlaşılmıştır. Borçluya ait 3. Normal kat (9) nolu bağımsız bölüm binaya cepheden bakıldığında sol taraftaki çatı arası piyesli dairenin alt katta salon, üç oda, mutfak banyo ve wc üst katta iki odadan ibaret olduğu, daire giriş kapısı çelik kapı, pencereleri pvc, iç doğramaları ahşap, ıslak zeminleri seramik, banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik kaplı olduğu, mutfakta tezgah ve alt üst dolap olduğu, sıvalı, badanalı kullanılır olduğu, dairenin kullanılan inşaat alanının 110 m² olduğu anlaşılmıştır.
Adresi : İstanbul ili Sultangazi ilçesi 50. Yıl Mah. 2161 sokak, No: 9
Yüzölçümü : 197 m²
Arsa Payı : 27/197
İmar Durumu : Sultangazi Belediye Başkanlığı imar ve şehircilik müdürlüğünden alınan bilgiye göre; Sultagazi ilçesi, 50. Yıl Mahallesi, 2007 ada, 11 parsel 30.12.2011 tasdik tarihli ve1/1000 ölçekli Sultangazi uygulama imar planında bitişik nizam 4 katlı Konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gaziosmanpaşa 3. İcra Müdürlüğü - Gaziosmnapaşa Ek Hizmet Binası -
Yeni Mah. 542. Sk / GAZİOSMANPAŞA / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/382 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR