GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Sultangazi'de 4+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062824
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : ZÜBEYDE HANIM MAH. / ZÜBEYDEHANIM
Oda Sayısı : 4+1
: 76
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3267 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/3267 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satış konusu taşınmaz İstanbul ili, Sultangazi İlçesi, Zübeyde Hanım Mahallesi, 864 Ada, 10parselde kayıtlı, 198,00 m² arsa üzerinde yer alan 23/198 arsa paylı zemin kat 1 nolu, (bodrum) piyeslimesken vasıflı (idari Adresi) Sultangazi İlçesi Zübeyde Hanım Mah. 1478/1 Sokak No: 35 Zemin kat D. 1 Sultangazi / İstanbul adresine bulunan taşınmazdır.
Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat + zemin kat + 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır.Bina girişi zemin kattan projelendirilmiştir.Giriş holü zemini, merdiven basamakları mermerkat sahanlıkları mermer kaplanmış, merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, korkuluklar paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş,bina giriş kapısı camlı çelik kapı, binanın dış cephesi kampozit kaplamadır. Yapıda asansör bulunmamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 4-5 katlı, konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. B.A.K. tarzda, bitişik nizamda inşa edilmiş olan, yaklaşık 4 yıllık ömre sahip binanın, elektrik sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları mevcuttur. Taşınmazınmimari projesinde ve yerinde yapılan incelemede;zemin katta merdiven çıkışına göre sol tarafta yer alan (1) nolu (bodrum piyesli) dairenin; girişte(üst katta) antre ,+ mutfak + wc+ salon + yatak nişi + bodrum kata inişmerdiveni olarak projelendirilmiş olup toplam 35,79 m² net alana sahiptir. Alt katta (bodrumda) ise; 3 oda+hol zemin kata çıkış merdiveni+ banyo-tuvaletolarak toplam 40,58 m² projelendirilmiş olupalt kat ve üst kat toplamının 76,37m²NET, alana sahip olduğu görülmüştür. Üst katta wc olarak projelendirilen alan wc iptal edilerek antreye eklenmiştir. Alt katta yan yana bulanan odalardan ikisinin arasındaki duvar kısmen kaldırılmış olup her iki oda birleştirilerek tek oda olarak kullanılmakta olup antreye çıkan her iki kapı sökülmemiş vaziyetti durmaktadır. . Taşınmazda salon, oda ve hol de yer döşemeleri parke kaplama, mutfak ve ıslak hacim zemin döşemeleri seramik kaplama, mutfak dolapları mdf kaplama, banyo duvarları seramik kaplama, lavabosu, klozeti, küveti, sıhhi tesisat armatürleri mevcut,pencereleri pvc doğrama, iç kapıları Amerikan panel kaplama, dış kapı ahşap görünümlü çelik kapılı olup, dairede doğalgaz ısıtmalı,elektrik, su, sıhhi tesisatı kalorifer tesisatı mevcut olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın alt ve üst katta ayrı ayrı giriş kapıları bulunmaktadır.taşınmaz iki borçlu adına kayıtlı olup tamamı üzerinden satış işlemi yapılacaktır. Konum olaraktaşınmaz Kazım Karabekir Caddesine 250 m, Lütfi Aykaç Bulvarına 250 m, İsmetpaşa Caddesine 1100 m, TEM otoyolu bağlantısına 800 m, Sultangazi Belediye Binası ve Kaymakamlık Binasına 3400 m takribi yatay uzaklıktadır. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İkiz Nizam 4 kat, konut alanında kalmaktadır. .Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Satışa konu hisse :Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3267 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR