GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Sultangazi'de 4+1 çatı piyesli daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095305
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Oda Sayısı : 4+1
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 05.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13649 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
470,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 11:45
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 11:45
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/13649 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz. İstanbul ili, Sultangazi ilçesi, Cebeci mah. 3407 ada 5 parsel de kayıtlı, 5. kat 30 nolu bağımsız bölüm sayılı 3680/148000 arsa paylı çatı arası piyesli mesken vasıflı (İdari Adresi) Cebeci mah. Atatürk Bulvarı no: 111-113 k: 5 d: 30 Sultangazi / İstanbul adresinde bulunan taşınmazdır. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu bina; 925,00 m² arsa üzerinde konumludur. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu, bodrum + zemin + 5 normal + çatı arası piyes katlı betonarme bina nitelikli 5 yıllık apartmanın giriş holü zemini; mermer, merdiven basamakları, mermer ve kat sahanlıkları apartman giriş holü zemini mermer kaplanmış,merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, kat holleri zemini mermer kaplı, korkuluklar alüminyum doğrama malzemeden imal edilmiş, bina giriş sert alüminyum doğrama malzemeden imal edilmiştir. Mimari projeye göre; bodrum katta dükkan ve depolu dükkan, zemin katta dükkan, 1. ve 2. katta 6 daire diğer her katta 8 daire, son katında normal daire ve Ç.A.P olup toplam 41 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Yapıda 3 adet asansör bulunmakta olup ısınma sistemi merkezi ısıtma sistemli kalorifer tesisatıdır. Binanın dış cephesi cam ve kompozit kaplamalıdır.. Bölgede 5-6 katlı, konut+ticaret nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. Değerleme konusu taşınmaz, 5 katta konumlu olan 30 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmazın mimari projesine göre çatı arası piyes de dahil olmak üzere 4 adet oda, salon, 2 antre, mutfak, 2 adet banyo+wc ve teras bulunan yaklaşık toplam 75 m² net, 90 m² brüt alanlıdır. Değerleme konusu taşınmaz ikiz asansörlerin çıkışının sağındaki 30 kapı nolu taşınmazdır. Taşınmazın mimari projesindeki mahal tefrişatına göre zeminler; salon ve odalarda laminat parke, mutfak, hol, banyo+wc seramik kaplama, duvarlar; salon, antre ve odalarda sıva üzeri boya, mutfak ve banyo seramik kaplamadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, ısınması merkezi ısıtma ile sağlanmaktadır. taşınmazın imar durumunda ilgili belediyeden gelen yazı cevabına göre; A Bölümü Bitişik Nizam 6 Kat Ticaret+Konut alanında, B Bölümü Bitişik Nizam 4 Kat Ticaret+Konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı A Bölümü Bitişik Nizam 6 Kat Ticaret+Konut alanında, B Bölümü Bitişik Nizam 4 Kat Ticaret+Konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir. .Ayrıntılı bilgi dosyasında.

Kıymeti : 470.000,00 TL KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)

Satışa konu hisse : tam Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13649 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR