GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Sultangazi'de 3+1 çatı arası piyesli daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180088
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : CEBECİ MAH. / SULTANGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 70
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 25.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9343 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.09.2020 11:50
İkinci Satış Günü
:
07.10.2020 11:50
Satış Yeri
:
Yeni Mah. 542. sok. No:1 Gaziosmanpaşa Adliyesi Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Küçükköy Gaziosmanpaşa/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ
2019/9343 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZINÖzellikleri: İstanbul İl, Sultangazi İlçe, 2240 Ada, 3 Parsel, CEBECİ Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Değerleme konusu taşınmaz İstanbul ili, Sultangazi ilçesi, Cebecimah. 2240 ada 3 parsel de kayıtlı, 3. kat 5 nolu bağımsız bölüm sayılı 25/91 arsa paylı çatı arası piyesli mesken vasıflı(İdari Adresi) Cebeci mah. 2562. sok. no: 58 k: 3 d: 5 Sultangazi / İstanbul adresinde bulunan taşınmazdır. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu bina; 91,00 m² arsa üzerinde konumlu, 292,00 m² inşaat alanı söz konusudur.Taşınmazın bünyesinde bulunduğu, ?bodrum + zemin + 3 normal + çatı arası piyes katlı betonarme bina? nitelikli 6 yıllık apartmanın giriş holü zemini; mermer, merdiven basamakları, mermer ve kat sahanlıkları apartman giriş holü zemini mermer kaplanmış,merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, kat holleri zemini mermer kaplı, korkuluklar alüminyum doğrama malzemeden imal edilmiş, bina giriş demir doğrama malzemeden imal edilmiştir. Mimari projeye göre; bodrum katta 1 daire, zemin katta 1 daire, ve her katta 1 daire, son katında normal daire ve Ç.A.P olup toplam 5 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Yapıda asansör bulunmamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır. Binanın dış cephesi mantolama üzeri akrilikli boya kaplamalıdır.. Bölgede 3-4 katlı, konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir.Değerleme konusu taşınmaz, 3 katta konumlu olan 5 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmazın mimari projesine göre çatı arası piyes de dahil olmak üzere 3 adet oda, salon, hol, antre, mutfak, banyo+wc, ve teras bulunan yaklaşık toplam70 m² net, 80 m² brütalanlı olduğu ancak yerinde yapılan incelemelerde, normal katın çatı arası piyes bağlantısı kapatılmış, ayrı bağımsız giriş sağlanarak yaklaşık mevcut normal kat m² sine çıkarılmıştır.Değerleme konusu taşınmaz merdiven çıkışının sağındaki 5 kapı nolu taşınmazdır. Taşınmazın mimari projesine ve yerinde yapılan incelemelere göre zeminler; salon ve odalarda laminat parke, mutfak, hol, banyo ve wc seramik kaplama, duvarlar; salon, hol ve odalarda sıva üzeri saten boya, kartonpiyer, mutfak ve banyo seramik kaplamadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, ısınması doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır.
Arsa Payı : 25/91
İmar Durumu : 30.12.2011 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Sultangazi Uygulama İmar Plaında Bitişik Nizam 4 katlı konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/09/2020 günü 11:50 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 07/10/2020 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : Yeni Mah. 542. sok. No:1 Gaziosmanpaşa Adliyesi Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Küçükköy Gaziosmanpaşa/İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9343 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR