GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Sultangazi'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076871
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : SULTANÇİFTLİĞİ MAH. / SULTANÇİFTLİĞİ
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 02.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12981 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/12981 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sultangazi İlçe, 269 Ada, 14 Parsel, ATIŞALANI Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Satış konusu taşınmaz İstanbul ili, Sultangazi ilçesi, Atışalanı mah. 269 ada 14 parsel de kayıtlı, 2. kat 10 nolu bağımsız bölüm sayılı 85/4200 arsa paylı mesken vasıflı(İdari Adresi) Sultançiftliği mah. 28. sok. no: 8A Sultan Sitesi k: 2 d: 10 Sultangazi / İstanbul adresinde bulunan taşınmazdır.
Taşınmazın bünyesinde bulunduğu bina; 1.367,00 m² arsa üzerinde konumludur.
Taşınmazın bünyesinde bulunduğu, bodrum + zemin + 4 normal + çatı arası piyes katlı betonarme bina? nitelikli 21 yıllık apartmanın giriş holü zemini; seramik, merdiven basamakları, mermer ve kat sahanlıkları apartman giriş holü zemini seramik kaplanmış,merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, kat holleri zemini seramik kaplı, korkuluklar demir doğrama malzemeden imal edilmiş, bina giriş demir doğrama malzemeden imal edilmiştir. Mimari projeye göre; A blok için, bodrum katta 1 daire, zemin katta 2 daire, ve her katta 2 daire, son katında normal daire ve Ç.A.P olup toplam 12 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Yapıda asansör bulunmamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır. Binanın dış cephesi mantolama üzeri plastik boya kaplamalıdır.. Bölgede 4-5 katlı, konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir.Değerleme konusu taşınmaz,2. katta konumlu olan 10 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz 2 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo, wc ve balkon bulunan yaklaşık toplam 70 m² net, 90 m² brüt alanlıdır. (Balkonlar 11,4 m²)Değerleme konusu taşınmaz merdiven çıkışının solundaki 10 kapı nolu taşınmazdır.Taşınmazın mimari projesine ve yerinde yapılan incelemelere göre zeminler; salon ve odalarda laminant parke, mutfak, hol, banyo, wc ve balkonlarda seramik kaplama, duvarlar; salon, hol ve odalarda sıva üzeri saten boya, kartonpiyer, asma tavan, mutfak ve banyo seramik kaplamadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, ısınması doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır.
Adresi : Sultançiftliği Mah. 28. Sok. No: 8A Sultan Sitesi K: 2 D: 10 Sultangazi / İstanbul
Yüzölçümü : 1.367 m2 Arsa Payı : 85/4200
İmar Durumu : Blok nizam 5 Kat Konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir. .Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)

Satışa konu hisse :Tam

Kaydındaki Şerhler : askeri güvenlik bölgesi şerhi vardır Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12981 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR