GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Sultangazi'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964632
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : ESENTEPE MAH. / SULTANÇİFTLİĞİ
Oda Sayısı : 2+1
: 56
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 16.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/161 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Küçükköy Beşyol 542. Sk No:1 GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/161 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sultangazi İlçe, 50. Yıl Mah. 2767 Ada, 4 Parsel, 2. Bodrum Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmazın tam hissesi.Söz konusu taşınmaz İstanbul ili, Sultangazi ilçesi, (50.Yıl) Esentepe mahallesi, C1 caddesi No: 54 D. 1 adresinde bulunan 2.Bodrum kat+ 1.Bodrum kat+ Zemin kat+ 3 Normal kattan ibaret 6 katlı bir apartmanda bulunan taşınmazdır. Apartmanın dış cephesi mantolama üstü akrilik boyalı olup, dış kapısı çeliktir. Giriş sahanlığı ve kat sahanlıkları ile merdiven basamakları mermer kaplıdır. Her katta tek daire mevcuttur.
Borçlunun maliki bulunduğu 2.Bodrum kat 1 nolu bağımsız bölüm olan daire nitelikli taşınmazın dış kapısı çelik olup, mevcut daire 2 Yatak odası+ Yatak nişi+ Salon+ Mutfak+ Banyo-WC ve Antreden ibaret olup dairenin net alanı 56.77 m2 dir. Dairenin salon ve yatak odalarının yer döşemeleri laminant parke, ıslak zeminler karo seramik kaplıdır. Dairenin iç kapıları ahşap (Amerikan panel kapı), dış pencereler PVC ve ısı camlıdır. Mevcut daire kombi kaloriferli ve doğalgazlıdır. Satışa konu taşınmazın konum itibarı ile alt ve üst yapısı tamamlanmış olup, her türlü Belediye ve Sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören Konut alanında kalmaktadır.
Adresi : Esentepe Mah. C-1 Caddesi No: 54 2. Bodrum Kat D. 1 Sultangazi / İSTANBUL
Yüzölçümü : 143 m2,
Arsa Payı : 15/143,
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 katlı Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Otopark bedeline ilişkin taahhütname vardır.
1. Satış Günü : 26/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Küçükköy Beşyol 542. Sk No:1 GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ MEZAT SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/161 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR