GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Sultangazi'de 146 m² dubleks daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01060448
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : YUNUS EMRE MAH. / ZÜBEYDEHANIM
Oda Sayısı : 4+1
: 146
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 03.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/111 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
425,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 11:30
Satış Yeri
:
Gaziosmanpaşa Adliyesi, Ek Hizmet Binası, Mezat Salonu. -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2018/111 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sultangazi İlçe, 3589 Ada, 40 Parsel, YUNUSEMRE Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Sultangazi İlçesi, Yunus Emre Mahallesi, 1621.Sokakta, tapunun 3589 ada, 40 parsel numarasına kayıtlı ve 1621.Sokaktan 10-12 dış kapı numarası alan 338,00m2 miktarlı kat irtifakı tesisli Lider Apartmanında 44/338 arsa paylı 3.kat (7) bağımsız bölüm numaralı çatı arası piyesli dairenin tamamı niteliğindedir. Yunus Emre Mahallesi, 1621.Sokakta yer alan, Bodrum kat+zemin kat+3 normal kat+çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, katlarında ikişer daireli, elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları mevcut,merdiven ve sahanlıkları mermer kaplı, dış cephesi sıvalı-boyalıana binada bulunan 3.Kat7 bağımsız bölüm numaralı çatı arası piyesli daire; Sultangazi Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı mimari projesine göre daire ana giriş kapısının da bulunduğu 3.katta 115,00m2 net kullanım alanına sahip antre-hol, üç oda, salon, mutfak, banyo-WC, WC, 2 balkon mahallerinden ibaret, projeye göre daire içi dahili merdiven ile çıkılan çatı arası piyesi 31,32m2 alana sahip banyo-WC, oda, teras mahallerinden ibarettir. Satışa konu taşınmaz onaylı mimari projesine göre toplam 146,32m2 yasal kullanım alanına sahiptir. Mahallinde yapılan tespitte onaylı projesine aykırı bir şekilde daire içi merdiven iptal edilerek apartman merdiveninden yeni bir giriş kapısı açılmak sureti ile çatı arası piyesinin antre-hol, banyo-WC, üç oda, salon, mutfak ve 2 balkon mahallerinden ibarettam kat olarak ayrı bir daire olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Satışa konu dairede ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri parke, banyo-WC duvarları fayans kaplı, banyolarda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları, mutfakta sabit tezgah ile mutfak dolapları bulunmaktadır. Daire pencereleri PVC ve ısıcamlı, çelik kapılı, doğalgaz kombi tertibatlıdır.Satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut alanında yer almaktadır. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olpu daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Yunus Emre Mahallesi,1621.Sok. 10-12 Dış Kapı Numaralı Taşınmaz Sultangazi / İSTANBUL
Yüzölçümü : 338 m2
Arsa Payı : 44/338 :
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı bitişik nizam 4 katlı konut alanında .Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 425.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Satışa konu hisse :Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Gaziosmanpaşa Adliyesi, Ek Hizmet Binası, Mezat Salonu. -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/111 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR