SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İstanbul/Silivri’de tripleks villa icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960924
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / SİLİVRİ
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/771 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİVRİİCRA DAİRESİ

2018/771 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 441 Ada, 5 Parsel, ÇANTA-MİMARSİNAN Mahalle/Köy, PAPAZLI Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm276,50 m2 yüzölçümlü, Bahçeli İkiz Dubleks Mesken vasfı ile kat mülkiyeti tesisli, 50/100 arsa paylı, (1) nolu Tribleks Mesken'in tamamı. Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde iki bağımsız bölümden oluşan bitişik villa bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak, Kınalı kavşağından, Tekirdağ istikametine 550 m ilerleyince sol tarafta, D-100 Karayolu ile sahil arasında yer almaktadır. D-100 Karayoluna 290 m, Sahile 400 m mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde, benzer nitelikte yazlık amaçlı kullanılan villalar, Gümüş Kumsal Tatil Sitesi ve boş parseller bulunmaktadır. Okul, cami ve sosyal alanlara kısmi mesafede olup, toplu taşıma araçları ile ulaşım rahat yapılabilmektedir.
(1) nolu Tribleks Mesken ( Villa ):Zemin+1 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. İkiz nizam villanın doğu cephesinde yer almaktadır. Gönül Şahin Yılmaz tarafından kullanılmaktadır. Dış cephesi BTB, zemin kat ön kısım cephesinde dekoratif amaçlı taş kaplama yapılmış olup, kısmen bakım gerektirmektedir. Villa için 29.03.1996 tarihinde ?Yapı Ruhsatı? ve 9.7.2003 tarihinde Yapı Kullanma İzin Belgesi? düzenlenmiştir.
Zemin kat ;33,55 m2 brüt alanlı olup salon, açık mutfak, antre ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Merdiven altı mahallinde kapatılarak Wc ve ardiye hacimleri oluşturulmuştur.
1. kat ;mahallinde 51,60 m2 brüt alanlı olup, 3 adet oda, banyo ve 1balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Projesinde 2 oda olup bir oda ikiye ayrılmış olup bir odaya ise balkon kısmı katılmıştır.
Çatı kat ;23,00 m2 brüt alanlı olup ayrıca 10 m2 alanlı teras bulunmaktadır. Çatı kat, ruhsat ve proje harici inşa edilmiş olup mesken tapu kaydında tripleks olarak geçmektedir. Çatı kat,1 oda, hol,banyo ve teras hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Zemin kat yer döşemesi seramik, odaların laminat parke, duvarlar ve tavan plastik boyalıdır. Mutfak dolapları ve tezgahı laminat olup, ankastre ocak bulunmaktadır. Banyoda yalnız klozet ve lavabo bulunmaktadır. Pencereler PVC doğrama olup, demir doğrama korkuluk bulunmaktadır. İç kapılar ahşap, dış kapı PVC doğrama olup, bazı kapılar bakım gerektirmektedir. Villada kalorifer tesisatı mevcut olup, kombi ve petekler bulunmamaktadır. Ara merdiven ahşap olup, ahşap doğrama merdiven korkuluğu bulunmaktadır. Salonda şömine mevcuttur. Villa genel olarak bakım ve tadilat gerektirir haldedir.
Tripleks Meskenin Brüt alanı : 118,15 m2, Net kullanım alanı: 85,00 m2 dir.
Adresi : İstanbul İli, Silivri İlçesi, Balaban Mahallesi (Çanta- Mimarsinan Mah.) Ömer Seyfettin Caddesi, Nasip Sokak, No:5'de kain, 441 ada, 5 nolu parselde kayıtlı, 50/100 arsa payına tefrikli (1) nolu Tribleks Mesken'in tamamıdır.
Yüzölçümü : 276,50 m2
Arsa Payı : 50/100
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı, Plan ve Proje Müdürlüğünün 28.06.2018 tarih, 643850 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Silivri İlçesi,Balaban Mahallesi ( Tapuda Çanta-Mimarsinan Mah.) 441 ada, 5 nolu parsel sayılı taşınmaz, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; Emsal: 0.50, H: 7.00 m, Serbest Nizam, 2 Kat yapılaşma şartı ile ?Konut? alanında kalmakta olup, Taks:0.40?ı geçemez.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/771 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR