SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İstanbul Silivri'de sosyal tesisli site içerisinde 3+1 daire icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01190310
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : ALİBEY MAH. / SİLİVRİ
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 12.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1482 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.09.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
27.10.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2018/1482 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 1569 Ada, 2 Parsel, ALİBEY Mahalle/Köy, Silivrist Evleri Sitesinde 169/C kapı numarası alan C blok 3.kat (13) nolu dairenin tamamı niteliğindedir.Daire mesai saatlerinde kapalı olduğundan emsal daireler ve onaylı mimari projesi tetkik edilmiş olup, site yönetiminden bilgi alınmıştır tetkik edilmiştir. Satışa konu taşınmazın bulunduğu Silivrist Evleri açık otoparklı, sosyal tesisli, kapalı yüzme havuzlu, güvenlikli, etrafı duvar ile çevrilidir.
Bodrum kat+ zemin kat+ 5 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, blok nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, her katında dörder daireli, çift asansörlü, elektrik, sıhhi tesisatları mevcut, merdiven ve sahanlıkları seramik kaplı, toplam 10 blok 240 daireden oluşan sitede C blok 3.normal katında yer alan 13 nolu daire onaylı mimari projesine göre iç ölçüleri itibari ile 115,00m2 alana sahiptir. Daire hol, antre, salon, mutfak, bir tanesi ebeveyn banyolu üç oda, banyo, WC ve balkondan ibarettir. Site yönetiminden alınan bilgiye göre daire içinde ince inşaat imalatları natamam durumda, oda iç kapıları, yer döşemeleri, mutfak ve banyo dolap ile aksesuarları tamamlanmamış olup pencere doğramaları PVC, dış kapısı çeliktir.Satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut alanında yer almaktadır.
Adresi : Yenimahalle (Tapuda Alibey) Mahallesi1 Kasım Caddesi Silivrist Evleri Sitesinde 169/C Kapı Numarası Alan C Blok 3.Kat (13) Nolu Daire Silivri / İSTANBUL
Yüzölçümü : 16.063,44 m2
Arsa Payı : 280/66931
İmar Durumu : Dosyasında bulunan Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından tanzim ve tasdik edilmiş olan 13.11.2018 tarih, 706676 sayılı imar durum yazısına göre; Silivri İlçesi, Yeni Mahalle (tapuda Alibey), 1569 ada, 2 parsel sayılı yer; 14.06.2013 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Yenimahalle Uygulama İmar Planında Emsal:1.50, Ayrık Nizam 6 Kat Konut Alanında kalmakta olup, TAKS:0.40ı geçememektedir denilmiştir.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TEDAŞ LEHİNE 99 YILLIĞINA KİRA SÖZLEŞMESİ ŞERHİ MEVCUT OLUP AYRICA VE TAPU KAYDI VE DOSYASINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 29/09/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 27/10/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1482 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR