SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İstanbul Silivri'de kargir ev ve arsası icradan satılıktır (hisse satışı)

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01004704
Şehir : İstanbul / Silivri
: 272
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRHABER 29.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1015 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
35,360 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.08.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2018/1015 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçesi, Fenerköy Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 4163 parsel sayılı 272,00m2 miktarlı kagir ev ve ahır ve arsası vasıflı taşınmazın 1/5 borçlu hissesi, Silivri, Fener Mahallesi, Köyiçi Mevkii, Boşnak Hoca Caddesinde, tapunun 4163 parsel numarasında kayıtlı ve Boşnak Hoca Caddesinden 16 dış kapı numarası alan 272,00 m2 miktarlı kagir ev ve ahır ve arsası vasıflı taşınmazın 1/5 hissesi niteliğindedir. Taşınmaz Fener Mahallesi yerleşim alanı merkezinde bulunan Boşnak Hoca Caddesi üzerinde bulunmakta olup parsel üzerinde enkaz bedeli yıkım ve nakliye bedelini karşılayamayacak olan 3 adet yığma tarzda inşa edilmiş yapı olduğu tespit edilmiştir. Köy yerleşik alanı içerisinde kalan parselin çevresinde tek katlı, 2 ve 3 katlı konut amaçlı kullanılan binaların bulunduğu, parsel konum itibariyle alt ve üst yapısı kısmen tamamlanmış, belediye ve sosyal imkanlardan kısmen istifade edecek konumdadır.
Yüzölçümü : 272,00 m2
İmar Durumu : Silivri Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün 27.11.2018 tarih, 713478 sayılı imar durum belgesine göre; Söz konusu parsel 12.05.2017 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında kısmen yolda, kısmen Ticaret+ konut alanında kalmakta olup, Taks:0.30, Kaks:0.60, 2 kat imar durumu mevcuttur. Parselin yolda kalan kısmının yola işlemi yapılmadan uygulama yapılamaz. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Notu gereği; Ticaret+ konut alanı olarak belirtilmiş alanlar tek başına ticaret kullanımının yer alabileceği gibi tek başına konut olmamak şartı ile konut ve ticaretin birlikte yer alabileceği alanlardır. Konut ve ticaretin birlikte yer alması halinde zemin kat ticaret olmak üzere üst katlarda konut kullanımı yer alabilir. Bu alanlarda yapı alanları üzerinde belirtilmiş TAKS ve KAKS değerleri esas alınacaktır. Yapı düzeni ayrık olup yapı yüksekliği 2 katı aşamaz. Ticaret+ konut alanlarında ifraz şartları; Ticaret+ konut alanlarında yapılacak ifrazlarda en küçük parsel büyüklüğü şartı 500m2 olup parsel cephesi 15 metreden, parsel derinliği 20 metreden az olamaz denilmiştir.
Kıymeti : 35.360,00 TL
KDV Oranı : % 8 (satışın 31.12.2019 tarihine kadar (bu tarih dahil) kesinleşmesi ve yine bu tarihe kadar KDV nin yatırılması halinde KDV oranı % 8, Satışın bu tarihten sonra kesinleşmesi ve KDV'nin bu tarihten sonra yatırılması halinde ise kesinleşme tarihindeki ilgili kanun ve mevzuatça belirlenecek olan oran üzerinden KDV tahsil olunacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 24/07/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 20/08/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1015 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR