SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İstanbul/Silivri'de çatı piyesli daire icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982657
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : ALİBEY MAH. / SİLİVRİ
Oda Sayısı : 6+1
: 139
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1647 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
375,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2018/1647 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçesi, Alibey Mahallesi, 117 ada, 3 parsel sayılı 458,70m2 miktarlı kat mülkiyeti tesisli altı katlı apartman ve arsası vasıflı taşınmazda 24/400 arsa paylı 4.kat (20) bağımsız bölüm numaralı çatı piyesli dairenin tamamı Taşınmaz mesai saatlerinde kapalı olduğundan emsal daireler ve onaylı mimari projesi incelenmiştir.
Bodrum kat+ zemin kat+ 4 normal kat+ çatı arası kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, blok nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş, elektrik, sıhhi tesisat ve asansörü mevcut ana binanın 4.kat ve çatı katında yer alan 20 bağımsız bölüm numaralı çatı piyesli dairenin mimari projesine göre; 4.katta yer alan kısmı iç ölçüleri itibari ile 83,65m2 alana sahip antre-hol üzerinde salon, üç oda, mutfak, banyo-WC, balkon, daire içerisinden dahili merdiven ile çıkılan çatı katı ise 55,41m2 alana sahip açık teras, üç oda, banyo-WC’den ibarettir. Söz konusu taşınmazın toplam kullanım alanı net 139,06m2’dir. Emsal dairelerde ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri ahşap parke, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfakta modüler mutfak dolapları, banyolarında, küvet, klozet, lavabo, sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları mevcut, kombi ısıtmalı, iç kapılar ahşap, dış kapısı çelik, pencereleri PVC doğrama ve ısıcamlıdır.
Söz konusu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören iskana elverişli konut alanında yer almaktadır.
Arsa Payı : 24/400
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından tanzim ve tasdik edilmiş olan 19.12.2018 tarih, 723660 sayılı imar durum belgesine göre; Silivri İlçesi, Alibey Mahallesi, 117 ada, 3 parsel sayılı yer; 21.02.1990 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanında kalmakta olup, Bitişik Nizam 5 kat olarak imar durumu bulunmaktadır. Ancak parsel ve çevresine İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 17.10.2017 tasdik tarihli 1/5000 ölçekli Silivri Merkez Sahil Bölgesi Revizyon Nazım İmar Planı hazırlanmış olup bu planda anılan parsel kısmen 700ki/ha Meskun Yüksek Yoğunluklu Konut Alanında kısmen Ticaret+ Konut Alanında kalmaktadır. Plan notu gereği 700ki/ha Meskun Yoğunluklu Konut alanlarında Hmax:18,00m.’dir (5 kat). Plan notu gereği Ticaret+ Konut alanlarında; Katlı otopark, özel eğitim, özel sağlık ve sosyal kültürel tesis binaları, iş merkezi, ofis-büro, çarşı, lokanta, yönetim binaları, banka, finans kurumu ve benzeri fonksiyonlar yapılabilir. Zemin üstü katlarda konut fonksiyonu da yer alabilir. Bu alanlar 1/1000 ölçekli planlarda bu plandan önce yürürlükte olan 1/1000 ölçekli planlardaki yapılaşma nizamları dikkate alınarak emsal değeri verilmeksizin ayrık, ikiz, bitişik nizam yapılaşma düzenine sahip olarak düzenlenecek alanlardır. Hmaks:18,00metre (5 kat) ve yoğunluk 700ki/ha’dır. 1/5000 ölçekli Silivri Merkez Sahi Bölgesi Revizyon Nazım İmar Planı doğrultusunda 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Belediyemiz tarafından yapılacaktır denilmiştir.
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1647 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR