SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İstanbul Silivri’de bahçeli 2 katlı müstakil ev icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153252
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / SİLİVRİ
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3665 ESAS
Muhammen Bedeli
:
850,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİVRİİCRA DAİRESİ

2018/3665 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçesi, Alibey Mahallesi, 98 ada, 877 parsel sayılı 324,72m2 miktarlı Bahçeli iki katlı mesken vasıflı taşınmazın tamamı, Silivri İlçesi, Cumhuriyet (tapuda Alibey) Mahallesi, Çağan Sokakta, tapunun 98 ada, 877 parsel sayılı numarasında kayıtlı ve Çağan Sokaktan 13 dış kapı numarası alan 324,72m2 miktarlı bahçeli iki katlı meskenin tamamı niteliğindedir. Bodrum kat+ zemin kat+2 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, ayrık nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, her katında birerdaireli, elektrik, doğalgaz vesıhhi tesisatları mevcut, dış cephesi BTP kaplı olan binada bodrum kat dairesi antre-hol, mutfak, banyo-WC, iki oda, salon mahalli, zemin ve normal katları antre-hol, banyo-WC, mutfak, üç oda, salon balkon mahalleri, çatı katı ise natamam vaziyette antre-hol, banyo-WC, mutfak iki oda, salon teras mahallerinden ibarettir.Mahallinde yapılan tespitte dairelerde ıslak hacimler seramik, salon ve oda zeminleri parke, mutfaklarda sabit tezgah üstü ahşap dolaplı, oda iç kapıları mobilya, daire dış kapıları çeliktir. Banyo-WC duvarları seramik kaplı,banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları mevcut, doğalgazlıdır. Parsel üzerinde bulunan binanın kapalı alanlar itibari ile toplam inşaat alanı yaklaşık 700,00m2 civarındadır. Satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut alanında yer almaktadır.
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden alınan imar durum bilgisine göre Cumhuriyet Mahallesi (tapuda Alibey) 98 ada, 877 parsel sayılı yer 24.07.2017 tasdik tarihli Silivri Merkez Kentsel Sit ve Selymria Antik Kenti III. Derece Arkeolojik Sit Alanı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı hazırlanmış olup, bu planda anılan parsel Ayrık Nizam 4 kat, maxTAKS:0.30, maxKAKS:1.20, konut alanı olarak planlanmıştır. Ancak parsel üzerindeki yapının yıkılıp yeniden yapılması durumunda yeni plan hükümleri geçerli olacaktır denilmiştir.
Kıymeti : 850.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 877 Parsel aleyhine 878,879 parseller lehine 50 m2 lik geçiş irtifak hakkı, 872 parsel aleyhine 873,874,875,876,877,878,879 parseller lehine 53 m2 lik geçiş irtifak hakkı, 3.Derece arkeolojik sit alanıdır.Ayrıca tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 12/05/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3665 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR