SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İstanbul/Silivri’de 80 m² dubleks daire icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077339
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : PİRİ MEHMET PAŞA MAH. / SİLİVRİ
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1123 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
16.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2018/1123 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 559 Ada, 1 Parsel, PİRİMEHMET PAŞA Mahalle/Köy, KARAALİÇEŞMESİ Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks Mesken.Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Silivri İlçesi, MimarsinanMahallesi,Profesör Muammer Aksoy Caddesinde, tapunun 559 ada, 1 parsel numarasında kayıtlı ve Profesör Muammer Aksoy Caddesinden 140 dış kapı numarası alan 1.026,00m2 miktarlı kat mülkiyeti Basınkent 1 Sitesinde 34/448 arsa paylı (5) bağımsız bölüm nolu dubleks meskenin tamamı niteliğindedir.Taşınmaz mesai saatlerinde kapalı olduğundan emsal daireler ve onaylı mimari projesi incelenmiştir. Profesör Muammer Aksoy Caddesi üzerinde bulunan yüzme havuzlu, otoparklı, etrafı tel çit ile çevrili Basınkent 1 Sitesi dahilinde yer alan 5 nolu bağımsız bölüm mahallinde 140/I dış kapı numarası almaktadır. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre; zemin kat+1 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, ikiz nizamda inşa edilmiş olup, mimari projesine göre ana girişin de yer aldığı zemin katında salon, açık mutfak,teras, banyo-WC, 1.katında sahip iki oda, banyo-WC, teras, çatı katında antre-hol, bir oda ve teras mahalleri bulunmaktadır. Taşınmazın toplam kullanım alanı 80,00m2?dir. Emsal taşınmazlarda zeminler seramik ve parke kaplı, duvarlar sıvalı ve boyalı, mutfakları sabit tezgah üstü dolap, doğrama aksamı PVC doğrama ve ısıcamlı, elektrik, sıhhi tesisatları mevcut, dış kapı ve daire iç kapıları ahşaptır.Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda,Marmara Denizi manzaralı, doğalgaz tesisatlı, site etrafı bahçe duvarı ve çit ile ihata edilmiş durumda, genellikle yazlık amaçlı kullanılan bölgededir.
Adresi : Silivri / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.026 m2
Arsa Payı : 34/448
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından tanzim ve tasdik edilmiş olan 29.06.2018tarih, 645704sayılı imar durum belgesine göre; Silivri İlçesi, Mimarsinan Mahallesi (Eski Pirimehmetpaşa Mahallesi), 559 ada, 1 parsel sayılı yer; 1/1000 ölçekli Mevzii İmar Planı içerisinde mimari projesine uygun bulunarak, Blok Nizam 2 kat H:6.50 metre konut alanı olarak planlanmıştır. Ayrıca İstanbul Valiliği Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünün 04.12.2009 tarih, 8886 sayılı görüş yazıları doğrultusunda birden fazla hissedarı olan parsellerde tüm hissedarların muvafakatı alındıktan sonra uygulama yapılabilecektir. Ancak parsel ve çevresine İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 17.10.2017 tasdik tarihli Silivri Merkez Sahil Bölgesi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı yapılmış olup, bu planda parsel 120 ki/ha Meskun Düşük Yoğunlukta konut alanında kalmaktadır. Plan notu gereği bu alanlarda Hmaks:2 kattır. 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı doğrultusunda, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı çalışmaları devam etmektedir denilmiştir.
Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1123 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR