SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İstanbul/Silivri’de 3+1 daire icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925185
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : ALİBEY MAH. / SİLİVRİ
Oda Sayısı : 3+1
: 70
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 06.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1020 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
17.04.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2018/1020 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 106 Ada, 2 Parsel, ALİBEY Mahalle/Köy, CEZAEVİ CİVARI Mevkii, 9 Nolu Bağımsız Bölüm mesken. Söz konusu taşınmazın dosyası içerisinde mübrez tapu kaydı ve çapı arazide belirgin sabit noktalardan istifade ile arz üzerine aplike edildiğinde anılan taşınmazın alanı, boyutları, bulunduğu semt ve mevki itibariyle yerine aynen uygun olduğu tespit edilmiştir.Silivri İlçesi, AlibeyMahallesi, Turgut Özal Bulvarında, tapunun 106 ada, 2 parsel sayılı numarasında kayıtlı ve Turgut Özal Bulvarından 20 dış kapı numarası alan 278,31m2 miktarlı kat mülkiyeti tesisli Zambak Apartmanında 9571200 arsa paylı 3.kat (9) nolu meskenin tamamı niteliğindedir.Bodrum kat+ zemin kat+5 normal kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, ayrık nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, her katında ikişer daireli, elektrik, sıhhi tesisatları mevcut ana binanın 3.normal katında mahallinde (9) kapı numarası alan iç ölçüleri itibari ile 70,00m2 alana sahip daire; hol-antre, salon, mutfak, üç oda, banyo, WC ve iki balkondan ibarettir. Mahallinde yapılan tespitte dairede ıslak hacimler seramik, salon ve oda zeminleri parke, mutfakta sabit tezgah üstü ahşap dolaplı, oda iç kapıları mobilya, daire dış kapısı çeliktir. Banyo-WC duvarları seramik kaplı,banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları mevcut, doğalgazlıdır.Satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören ticaret+ konut alanında yer almaktadır.
Adresi : Turgut Özal Bulvarında, Tapunun 106 Ada, 2 Parsel Sayılı Numarasında Kayıtlı Ve Turgut Özal Bulvarından 20 Dış Kapı Numarası AlanKat Mülkiyeti Tesisli Zambak Apartmanında 3.Kat (9) Nolu Bağımsız Böl mesken Silivri / İSTANBUL
Yüzölçümü : 278,31 m2
Arsa Payı : 95/1200
İmar Durumu :Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden alınan imar durum bilgisine göre Silivri İlçesi, AlibeyMahallesi, 106 ada, 2parsel sayılı yer; 24.07.2017 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Silivri Merkezi Kentsel Sit Alanı ve Selymbrıa Antik Kenti Nekropolu 3.Derece Arkeoloji Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama PlanındaEmsal:1.75, ayrık nizam, 5 kat Ticaret+ Konut Alanında kalmaktadır denilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 17/04/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1020 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR