SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İstanbul/Silivri'de 2+1 daire icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960963
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : PİRİ MEHMET PAŞA MAH. / SİLİVRİ
: 51
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/830 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2017/830 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 655 Ada, 3 Parsel, PİRİMEHMET PAŞA Mahalle/Köy, SÜLÜKLÜ ÇEŞME Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm 343,30 m2 yüzölçümlü, Bahçeli B.A.K. 3 Katlı Apartman vasfı ile kat mülkiyeti tesisli binanın, 14/100 arsa paylı,zemin katta (1) nolu Meskenin tamamı .Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde Karakaya Apartmanı olarak adlandırılmış bir adet bina bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak, Silivri E-5 Tem bağlantı yoluna girilince, 500 m sonra sol tarafta ve Mimarsinan Futbol Sahasının hemen doğusunda yer almaktadır. Taşınmaz, D-100 Karayoluna 950 m ve Silivri Çarşı merkezine 1,6 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Mimarsinan Camii, Mimarsinan İlkokulu, Akevler Sitesi, benzer nitelikte konut amaçlı kullanılan yapılar ve boş parseller mevcut olup, Şerife Baldöktü Meslek Lisesi ve toplu taşıma araçları ile ulaşıma yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+2Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 25 yıllık olup dış cephesi BTBdir.(1) Numaralı Mesken: Binanın zemin katında ve yol cephesi olan kuzey cephesinde yer almaktadır. Mal sahibi tarafından kullanılmaktadır. Mesken;Projesinde 2 adet oda, salon, mutfak, banyo,Wc,antre, hol ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Dairenin mahallinde iç hacimleri projesinden farklı olarak değiştirildiği tespit edilmiştir.Malzeme özelliği olarak ;Salon ve odaların duvarlar ve tavan plastik boyalıdır. Mutfak dolapları suntalam, tezgah mermerittir. Banyoda standart vitrifiye malzemesi bulunmaktadır. Pencereler PVC doğrama olup, ferforje korkuluk bulunmaktadır. İç kapılar ahşap, kapı çeliktir. Doğalgaz bağlantısı dış kapıda bırakılmıştır. Daire ortalama altı malzeme özelliklerine sahiptir. Meskenin Brüt alanı; 72,25 m2, Net kullanım alanı; 51,50 m2dir.
Adresi : İstanbul İli, Silivri İlçesi, Mimarsinan (eski P.M. Paşa) Mahallesi, Alipaşa Caddesi, Şehit Erman Şentürk Sokak, No:7, Karakaya Apartmanı’nda kain, 655 ada, 3 nolu parselde kayıtlı binanın, zemin katta, 14/100 arsa payına tefrikli (1) nolu Mesken ’Silivri / İSTANBUL
Yüzölçümü : 343,30 m2
Arsa Payı : 14/100
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı, Plan ve Proje Müdürlüğünün 23.08.2017 tarih, 514600 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Silivri İlçesi, Mimarsinan (eski Piri Mehmet Paşa) Mahallesi, 655 ada, 3nolu parsel,02.07.2012 tasdik tarihli Silivri Tem Bağlantı Yolu Doğusu ve Batısı ile Yakın Çevresi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nda H:9.50 , E:0.80 , Ayrık-İkiz Nizam 3 kat yapılaşma şartı ile “Konut” alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibi ve dosyasındaki olup;Eklenti bilgileri kısmında " 3 nolu kömürlük " , Aile konutu şerhi , Türkiye Garanti Bankası A.Ş. lehine 1. Dereceden ipotek kaydı bulunmaktadır. 1 adet haciz şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/830 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR