SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İstanbul/Silivri’de 2+1 daire icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941158
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : SELİMPAŞA MAH. / SELİMPAŞA
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/572 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2018/572 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre:İstanbul İl, Silivri İlçe, 6943 Parsel, SELİMPAŞA Mahalle/Köy, GÜVERCİN TEPE Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm337,00m2 miktarlı kat mülkiyeti tesisli bahçeli altı katlı ikişerden on iki daireli kargir blok apartman vasıflı taşınmazda 8/100 arsa paylı 1.kat (4) nolu meskenin tamamı.Taşınmaz mesai saatlerinde kapalı olduğundan onaylı mimari projesi ve emsal daireler tetkik edilmiş olup;Bodrum kat+ zemin kat+4 normal kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, ikiz nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, elektrik, sıhhi tesisatları mevcut ana binanın 1.katında yer alan4b.b. nolu daire onaylı mimari projesine göre; hol, antre, salon, mutfak, iki oda, banyo, WC ve 2balkondan ibaret, projesi üzerinden alınan iç ölçüleri itibarı ile 70,00m2 alana sahip,daire pencereleri PVC ve ısıcamlı, çelik giriş kapılı, elektrik ve sıhhi tesisatları mevcuttur. Emsal dairlerde zeminler seramik ve parke kaplı, duvarlar sıvalı ve boyalı, mutfaklarda sabit tezgah üstü ahşap dolaplı, ahşap iç kapılıdır.
Satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut alanında yer almaktadır.
Adresi :Silivri İlçesi, Selimpaşa Mahallesi, 1003.Sokakta, tapunun 6943 parsel numarasında kayıtlı ve 1003.Sokaktan 3 dış kapı numarası alan 337,00m2 miktarlı kat mülkiyeti tesisli Ada Apartmanı A blokta 8/100 arsa paylı 1.kat (4) nolu mesken Silivri / İSTANBUL
Yüzölçümü : 337 m2
Arsa Payı : 8/100
İmar Durumu : Silivri Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden alınan imar durum bilgisine göre Silivri İlçesi, SelimpaşaMahallesi, 6943 parsel sayılı taşınmaz 02.10.1992 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar PlanındaBlok Nizam 3 kat Konut Alanında kalmaktadır denilmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/572 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR