SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

İstanbul/Silivri’de 108 m² villa icradan satılıktır

SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01009966
Şehir : İstanbul / Silivri
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / SİLİVRİ
: 180
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/190 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİVRİ İCRA DAİRESİ

2019/190 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Silivri İlçe, 244 Ada, 2 Parsel, ALİBEY Mahalle, 2 Nolu Bağımsız Bölüm, Dubleks MeskenBağımsız BlümNitelikli
Halihazır Durumu :Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Silivri İlçesi, Cumhuriyet ( Eski Alibey) Mahallesi, Anadolu Caddesi,No:10’dakain, 244 ada, 2 nolu parselde kayıtlı, 50/150 arsa payına tefrikli (2) nolu Dubleks Mesken’in tamamıdır.Ana Gayrimenkul :Söz konusu parselin üzerinde 3 adet villa bulunmaktadır. Parsel çevre duvarı mevcut olup, kısmen bakımsız bahçe düzeni bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak D-100 Karayolu,Kavaklı kavşağının güneyinde,D-100 Karayolu ile sahil arasında ve Anadolu Caddesine cepheli olarak yer almaktadır. Taşınmaz D-100 Karayoluna 500 m, sahile 400 m mesafededir. Yakın çevresinde yazlık amaçlı kullanılan yapılar ve boş parseller bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Mahallinde parselin çevrili olduğu bahçe alanının bir kısmı, imar planında yol ve otopark alanı olarak ayrılmıştır.(2) nolu Dubleks Mesken :Üçlü villanın ortasında bulunmaktadır. Bodrum+Zemin+1 normal+Çatıkatlı olarak, betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Takribi 14 yıllıktır. Dış cephesi komple bakımsız haldedir. İçerisinde kısmen eşyalar bulunmakta olup, kullanılmamaktadır.Villanın önünde bulunan yüzme havuzu resmi olarak parsel dışında kalmaktadır. Bu alan imar planında otopark alanı olduğu tespit edilmiştir.Bodrum katı :mahallinde34,00 m² brüt alanlı olup veranda altı ve yakıt odası hacimlerinden ibarettir. Projesinde 9 m² brüt alanlıdır.Zemin katı :62,60 m² brüt alanlı olup, 1 oda, salon, mutfak, banyo, antre ve veranda hacimlerinden oluşmaktadır. 1. normal katı :66,30 m² brüt alanlı olup 3 oda, hol, banyo, ebeveyn banyo ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Çatı katı :38,00 m² brüt alanlı olup 1 oda, hol ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Proje harici oluşturulmuştur. Malzeme özelliği olarak :Villanınyer döşemeleri seramik, duvarlar ve tavan plastik boya, salon tavan kenarları kartonpiyerli olup, çatı kat tavanı ahşap lambridir. Duvar ve tavan boyaları dökülmüş olup, bakımsız haldedir. Mutfak dolapları ahşap, tezgah mermerdir. Banyolarda yer döşemesi ve duvarlar seramik, tavan plastik boya olup, bir banyoda eski tip küvet bulunmamaktadır. İç kapılar ve dış kapı ahşaptır. Pencereler PVC doğramadır. Ara merdiven ahşaptır. Villada petekli kalorifer tesisatı mevcut olup, kombi bulunmamaktadır. Salonda şömine ve verandada barbekü mevcuttur. Villa tamamen bakımsız halindedir.Villanın Brüt alanı;200,90 m², Net alanı :180,00 m²dir.
Yüzölçümü : 885 m2
Arsa Payı : 50/150
İmar Durumu :Silivri Belediye Başkanlığı, Plan ve Proje Müdürlüğünündosyada mevcut imar yazısına göre;İstanbul İli, Silivri İlçesi,CumhuriyetMahallesi, 244 ada, 2 noluparsel,03.12.1986 tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; kısmen “Yol”, kısmen “Konut” alanında kalmakta olupAyrık Nizam, 2 Kat,Taks: 0.25 , Kaks: 0.50yapılaşma şartı bulunmaktadır. Söz konusu parsel üzerindeki yapılar için 15.01.1992 tarihli yapı ruhsatı ve 28.08.1992 tarihli yapı kullanma izin belgesi düzenlendiğibelirtilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 21/08/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı SİLİVRİ / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/190 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR