İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Sarıgazi'de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078388
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : SARIGAZİ MAH. / SARIGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 76
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1099 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
30.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ

2018/1099 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, Sarıgazi Mahallesi,332 Ada, 3 Parsel, 410,14 m2 ana taşınmaz yüzölçümlü, bodrum kat, 1 nolu, daire nitelikli bağımsız bölümdür. Taşınmazın bulunduğu bölge yoğun olarak konut amaçlı binaların bulunduğu bir bölgedir. Teknik altyapıları tamamlanmış ve kamu hizmetlerinden istifadesi mevcuttur.Yapı kullanma izin belgesi alınmamıştır. Yapı ruhsatına göre binanın emsal dahili inşaat alanı 10 adet daire ve ortak alanlar dahil 1.046,00 m2 olarak verilmiştir. Yapı ruhsatına göre bina yol altı 1 ve yol üstü 4 kat olmak üzere toplam 5+ÇAK katlıdır ve yapı sınıfı III-B'dir. Keşif tarihinde yerinde yapılan incelemede binanın projesine uygun olduğu anlaşılmıştır. Binanın ana girişi yüksek giriş olup, kapısı demir profilli camlı kapıdır. Bina içi sahanlıklar zeminleri ile merdiven zeminleri mermer kaplı olup merdiven korkuluğu alüminyumdur. Binada asansör yoktur. Dış cephe izolasyonu yapılmıştır. Bina görevlisi yoktur ve bina yaklaşık 12 yaşındadır. Satışa konu olanana taşınmaz üzerindeki binanın, bodrum kat, 1 no'lu bağımsız bölümü, dairede ikamet eden mal sahibi evde olmadığı için gezilememiş ve komşulardan bilgi alınmıştır. Onaylı mimari projesinden alınan bilgiye göre dairenin net alanı; 76.26m2 ve yaklaşık brüt alanı 90.00 m2'dir. Daire projesine göre; salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve antre mekanlarından oluşmaktadır. Keşif tarihinde yerinde alınan incelemede, dairenin ön cephesi tarafında balkon olduğu ve sağ cephesinde bina yaklaşım sınırının veranda alanı olarak kullanıldığı görülmüştür.Dairenin ana giriş kapısı çelik kapıdır. Dolayısıyla dairenin net alanı 76.26m2+11.00m2 1 adet balkon olarak ve yaklaşık brüt alanı 100.00m2 hesaplanmaktadır. Pencereler pvcdir ve demir parmaklık mevcuttur. Dairenin sıcak su ve ısınma ihtiyacı doğalgazlı kombi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Söz konusu daire, binanın giriş cephesine göre bodrum kattaki sağdaki dairedir.

Adresi:İnönü(Sarıgazi) Mah.Demokrasi Cad. Keklik Sk.No: 5-7 Yeğin Apt Sancaktepe/ İSTANBUL Yüzölçümü : 410,14 m2 Arsa Payı : 34/410
İmar Durumu : Sancaktepe İlçesi, Sarıgazi Mahallesi, 332 ada, 3 parsel sayılı taşınmazın “1/1000 ölçekli 15.02.2010 T.T.'li Sancaktepe Uygulama İmar Planında, TAKS:0.40, KAKS:0.90, 4 kat yapılanma şartlarına sahip konut alanında kaldığı anlaşılmıştır.
Kıymeti : 225.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 31/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim ve tescil masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1099 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR