İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Sancaktepe'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980616
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : YUNUS EMRE MAH. / YENİDOĞAN
Oda Sayısı : 2+1
: 102
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/906 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 15:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 20. İCRA DAİRESİ

2018/906 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Talimat gereğince satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :25.12.2018 tarihli bilirkişi raporuna göre özetle;İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, YENİDOĞAN Mahalle/Köy, Sancaktepe ilçesi, Yunus Emre mahallesi, Yamaç Yolu caddesi No:52-54 adresinde bulunan taşınmazın bulunduğu bölge, konut amaçlı binaların bulunduğu bir yerleşim bölgesidir. Satış konusu taşınmaz Veysel Karani Caddesine 300 metre, Mevlana Caddesine 280 metre mesafededir. Satış konusu taşınmazın yakın çevresinde Safa Tepesi Sosyal Tesisi, Ayşe Çarmıklı İlkokulu ve Yumurcak Çocuk Parkı bulunmaktadır. Taşınmaz ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Bina her türlü teknik alt yapı imalatının tamamlandığı, belediye ve kamu hizmetlerinin verildiği bir bölgede yer almaktadır.Söz konusu parsel içinde bir adet bina vardır. Parsel sınırlarında duvar bulunmaktadır. Konu gayrimenkulün bulunduğu bina Bodrum + Zemin + 3 normal katlı çatı piyesli betonarme karkas bir binadır. Bina giriş kapısına 14 basamaklı merdiven ile ulaşılmaktadır. Her katta 3 daire bulunmaktadır. Söz konusu 2 bağımsız nolu daire, zemin katta ve bodrumda odaları olan mesken olarak, giriş kapısına göre binanın ön cephesinde en sağda, güney ve batı cephesinde bulunmaktadır. Gayrimenkulün bulunduğu binanın dış cephesinin dış cephe boyası ile kaplı olduğu, binanın ortak kullanım alan döşemelerinin, iç ve dış merdivenlerin mermer kaplama olduğu, merdiven korkuluklarının alüminyum profil imalat olduğu, duvarların ve tavanların boyalı olduğu, ana giriş kapısının camlı çelik kapı olduğu, asansör bulunmadığı tespit edilmiştir. Daireye girilemediğinden satış işini yapan Esen Emlak ile yapılan görüşme ve evrak üzerinden yapılan inceleme neticesinde; söz konusu mesken antre, salon, mutfak ve banyo hacimlerinden oluşmakta, net alanı 54,00 m², bodrum katında hol ve 2 oda hacimlerinden oluşmakta, net alanı 48,00 m², toplam net alan 102,00 m² dir. Konu meskenin zemin kaplama, duvar boyası, seramik kaplama, kapı ve tesisat işleri tamamlanmamış, eksikleri bulunmaktadır. Isıtma sistemi kombili doğalgaz sistemidir. Dairenin pencereleri PVC doğrama imalat, ısıcamlı ve salon penceresi Fransız balkonludur. Daire dış kapısı çelik kapıdır. Dairede ikamet edilmemektedir. Gayrimenkulün bulunduğu semt ve mevkii, imar durumu, yüzölçümü, merkeze mesafesi, inşaatında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, belediye ve altyapı hizmetlerinden yararlanma durumu, inşaat maliyetleri, emlak alım ve satım koşulları, değerine etki edecek olumlu ve olumsuz tüm etkenler ile günün ekonomik şartları göz önüne alınarak İstanbul ili, Sancaktepe ilçesi, Yenidoğan mahallesi, 411 ada 8 parselde, 334,63 m² miktarlı Arsa nitelikli taşınmazda 21/305 arsa paylı, Bodrum Katta Odaları Olan Daire nitelikli Zemin Kat 2 bağımsız bölüm numaralı meskene 180.000 TL (Yüzseksenbin Türk Lirası) hesap ve kıymet takdir edilmiştir.
Adresi : Sancaktepe ilçesi, Yunus Emre mahallesi, Yamaç Yolu caddesi No:52-54 adresinde bulunan taşınmaz/İstanbul ili, Sancaktepe ilçesi, Yenidoğan mahallesi, 411 ada 8 parselde kayıtlı taşınmazda, Zemin Kat 2 bağımsız bölüm numaralı mesken.
Yüzölçümü : 102 m2
Arsa Payı : 21/305
İmar Durumu :Sancaktepe Belediye Başkanlığı E-İmar uygulamasına göre; İstanbul ili, Sancaktepe ilçesi, Yenidoğan mahallesi, 411 ada 8 parsel sayılı taşınmazın, 15.02.2010 tasdik tarihli ve 1/1000 ölçekliSancaktepe Uygulama İmar Planına göre TAKS:0.40, KAKS:0.90, 4 katAyrık Nizam Konut alanında kaldığı anlaşılmıştır.6306 sayılı kanun gereğince riskli yapıdır.(16.06.2015-13761yevmiye)Yönetim Planı:27.01.2016 Tapu kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 15:20 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 15:20 - 15:30 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu gazete ilanı tapu kaydında hak ve alacakları olan ve tebligat yapılamayan tüm ilgililere İİK 127 madde gereği tebliğ yerine kaim olacağı ihtar olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/906 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR