İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Sancaktepe'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961296
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : SAFA MAH. / YENİDOĞAN
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/402 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ

2018/402 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, 605 Ada, 7 Parsel, Yenidoğan Mahalle, çiftlik Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmazdır. taşınmazın bulunduğu dairenin apartman yaklaşık 5 yıl önce betorname karkas sistemde bodrum kat+zemin kat-3 normal kat olmak üzere 5 kat olarak inşa edilmiştir. apartmanını ana giriş kapısı tepeyolu caddesi tarafından olup giriş kapısı demir doğrama cam giydirme kapıdır. apartmanın dış cepheleri mantolu sıvalı ve boyalıdır. apartmanın merdiven sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplı merdivenler demir korkuluklu metal tırabzanlıdır. apartmanda asansör bulunmaktadır. katları asansör ve merdivenlerden ulaşılmaktadır. apartmanın her katında 2şer daire bulunmaktadır. satışa konu apartmanın 2.katında 5 kapı numaralı ana giriş kapısına göre sol köşe dairedir. dairenin dış giriş kapısı çelik kapılıdır. iç mekan antre, hol, banyo, tuvalet, mutfak 2 oda ve salon olmak üzere 2+1 planında yaklaşık 80 m² brüt alana sahip dairenin antre, hol, mutfak, banyo ve tuvalet tabanları ile banyo ve tuvaletin duvarları kalebodur kaplıdır. oda zeminleri laminant parke kaplı oda duvarları alçı sıva üzeri saten boya iç kapılar ahşap pres kapı pencere doğramaları PVC. çift cam ısınması doğalgaz kombi sistem iledir.banyoda duşakabin, klozet ve lavabo mevcuttur. tuvalet alaturka mutfak tezgahı üzeri mermerit altında üstünde MDF malzemeden yapılı dolaplar bulunmaktadır. salonun önünde balkon mevcuttur. normal işçilik ve malzeme kalitesinde yapılıdır. su ve elektriği bağlı çalışır vaziyettedir. okul ve diğer sosyal ihtiyaç alanlarına yakın, ulaşımı kolay bir noktada konumludur.
Adresi : Safa Mah. Tepeyolu Cad. No:33 Daire:5 Sancaktepe / İSTANBUL
Yüzölçümü : 318,99 m2
Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Sancaktepe uygulama imar planında TAKS:0.40, KAKS:0.90, 4 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : haciz şerhi vardır.
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/402 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR