İSTANBUL ANADOLU 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Pendik'te çatı piyesli daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094096
Şehir : İstanbul / Pendik
Oda Sayısı : 4+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 01.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10947 ESAS
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 13:45
İkinci Satış Günü
:
22.02.2020 13:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 7. İCRA DAİRESİ

2019/10947 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Pendik İlçe, 8341 Ada, 16 Parsel, DOLAYOBA Mahallesi, 3. Kat Çatı Piyesli Mesken Nolu 4 Bağımsız Bölümdür. Satışa konu taşınmaz Mahallen Kaynarca Mahallesi, Yelkenli Sokak üzerinde bulunan 5 Dış kapı numaralı betonarme apartmanın 3. Katında bulunan 4 numaralı dubleks dairedir. Bina girişi bina yan cephesinden ve bina zemin katı seviyesinden yapılmaktadır. Binada elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri bulunmaktadır. Merkezi bir konumda olup Deniz Caddesine yürüme mesafesindedir. Bina her katında 1 adet daire bulunmaktadır. Asansör bulunmakla beraber çalışmamaktadır. Kıymet takdiri istenen her ne kadar dubleks daire olarak tapuda görünse de yerinde daire içi merdiven iptal edilerek 2 farklı daire olarak kullanılmaktadır. Dairelerin elektrik, su ve doğalgaz aboneliği bir olup girişleri farklı yerlerden yapılmaktadır. 3 Kat 4 Numaralı Dubleks Daire: Daire alt ve üst katı ayrı birer daire olarak kullanılmaktadır Giriş katında; Antre, Banyo-Wc, 2 yatak odası, Mutfak, Salon ve Balkon mahallerinden oluşmaktadır takribi brüt 60,00 m2 alanlıdır. Daire Üst katı; Daire alt katından erişilen merdiven iptal edilmiş merdiven boşluğu kapatılmıştır. Daire üst katına bina içi merdivenden ulaşılmakta olup müstakil girişi bulunmaktadır. Üst katta, Açık mutfaklı Hol, 2 oda ve Üzeri kapatılmış teras alanı bulunmaktadır takribi brüt 50,00-m alanlıdır. Mahallinde her ne kadar daire iki farklı daire kullanımına ayrılsa da tapusunda dubleks daire olarak görünmektedir. Daire dubleks olarak değerlendirildiğinde 110,00-m² kullanım alanlı olabileceği tespit edilmiştir. Mutfak tezgâhı ve Ahşap Mutfak dolapları vardır. Banyo ve WC zemin ve duvarları seramik kaplamalı olup banyoda klozet, lavabo vardır. Salon ve odaların zemini parke kaplı, duvarları alçı boyalıdır. Dairede elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri var olup doğalgaz kombi kat kaloriferlidir. Dairenin tüm camları pvc doğramalı, daire giriş kapısı çelik kapı, daire iç kapıları panel kapıdır.
Yüzölçümü : 155,31 m2
Arsa Payı : 30/100
İmar Durumu : Var. 1/1000 ölçekli 16/05/2008-18/03/2016 t.t.'li Pendik merkez revizyon uygulama imar planında 3/A-4/3 yapılanma şartlarında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10947 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR