İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Pendik'te 80 m2 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984584
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : YEŞİLBAĞLAR MAH. / BAHÇELİEVLER
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 21.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/28905 ESAS
Muhammen Bedeli
:
356,400 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ

2018/28905 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Pendik İlçesi, Yeşilbağlar Mahallesi 2382 ada 138 parselde bulunan 2. Kat 11 no.lu bağımsız bölüm taşınmaz, Yeşilbağlar Mahallesi Sakarya caddesi No:10 D:11 Pendik/ İSTANBUL adresinde yer almaktadır. Taşınmaz bölgenin işlek caddelerinden Turgut Paşa Caddesi ne yürüme mesafesindedir.Taşınmaza yakın konumda; Yeşilbağlar Mahallesi Muhtarlığı, Öğretmen İbrahim Öztürk İlköğretim Okulu, Selçuk Ecza Deposu vb. yer almaktadır.
Yeşilbağlar Mahallesi Sakarya caddesi No:10 D: 11 Pendik adresinde yer alan daire binanın 2. Normal katında ve bina girişine göre arka ccephede yer almaktadır. Taşınmazın keşif tarihi günü içinde kiracısının bulunmaması nedeni ile binada aynı tipte 6 no.lu bağımsız bölümün içi görülmüş ve gerekli ölçümler yapılmıştır. Dairelerin mutfak ve banyo aksamlarının zemin ve kapıların aynı olduğu bilgisi bina ilgilisi tarafından da teyit edilmiştir. Daire brüt yaklaşık 80 m² kullanım alanına sahiptir. Daire dış kapısı çelik, iç kapılar Amerikan ahşap kaplama, odalar ve salon kısmında zeminler laminat parke, duvarlar saten boyalıdır, antre, hol ve ıslak hacimlerde seramik kaplı, duvarlar fayans kaplıdır. Yaklaşık 2 yıllık binada asansör ve otopark imkânı bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır.
Adresi : Yeşilbağlar Mahallesi Sakarya caddesi No:10 D:11 Pendik/ İSTANBUL
Yüzölçümü : 80 m²
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Pendik Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğü’nden edinilmiş 22.10.2018 tarihli TAKBİS kaydına göre taşınmaz TAM hissesi dosya borçlusu adına kayıtlıdır. Takyidatlar hukuki açıdan irdelenmemiştir. Konu taşınmaz 1 PENDİK MERKEZ Revizyon Uygulama İmar Planı (16.05.2008 T.T.) kapsamında, TAKS:0.25 KAKS: 1. 5 konut alanında yer almaktadır.
Kıymeti : 356.400,00 TL
KDV Oranı : Satış tarihi itibariyle mevzuatın belirlediği oran
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/28905 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR