İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Pendik'te 4+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962239
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 4+1
: 132
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 8
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1440 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 15:20
Satış Yeri
:
İstanbul Anadolu Adliyesi Satış (Mezat)Salonu Kartal/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 11. İCRA DAİRESİ

2018/1440 TALİMAT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : GAYRİMENKULUN TAPU SİCİL KAYDI
İstanbul ili; Pendik ilçesi, Doğu Mh.,2562 Ada, 136 parselin 497,00 m2 yüzölçümlü olduğu; ve parsel üzerindeki binanın 994/9940 arsa paylı 3. Kat 4 numaralı ‘’ Daire’’ nitelikli bağımsız bölümünün tamamının Borçlu adına kayıtlı olduğu görülmektedir.
GAYRİMENKULUN İMAR DURUMU
Pendik Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 10.12.2018 tarihli, E-İmar sayılı belgesine göre;
Söz konusu parsel, 1/1000 ölçekli, 16.05.2008 t.t.’li Pendik Merkez Revizyon Uygulama İmar Planında Taks: 0.22-0.64, Kaks: 1.50 yapılanma şartlarında, “Ticaret Alanı”nda ve kısmen de yolda kalmaktadır.
KONUMU-ULAŞIMI-ÇEVRESEL ÖZELLİKLERİ:
Taşınmaz, İstanbul İli, Pendik İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, Maşallah Sokak, No:4, D:4 posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan alt ve orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup, normal katları ise yoğun bir şekilde mesken nitelikli gelişmiştir. Yakın çevresinde Pendik Oto Sanayi Sitesi, Pendik Metro İstasyonu, Rauf Denktaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yer almaktadır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ:
Satışakonu bağımsız bölümün bulunduğu bina 2562 ada, 136 parsel no.lu ve 497,00 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam “ARSA” niteliğinde, betonarme yapı tarzında binadır. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat, zemin kat, 6 normal kat olmak üzere toplam 8 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, bodrum katında, binaya ait depo, kömürlük, sığınak, zemin katında, 1 adet dükkan, bina girişi, normal katların her birinde 1 er adet daire olmak üzere toplam 7 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi dış cephe boyalıdır. Binaya giriş kapısı demir doğrama kapı, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır. Söz konusu bina yaklaşık olarak 30 yıllık bir yapıdır. Bina girişi sokak göre sağ (batı) cephesinden sağlanmaktadır. Söz konusu bina orta işçilik ve malzeme ile yapılmıştır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ:
Satışı yapılacak olanbağımsız bölüm;
3.normal kat, 4 nolu mesken, bina girişine göre katta tek daire olarak yer almaktadır. Mimari projeye göre normal katta net 132 m2 alanda salon, mutfak, 4 oda, antre, hol, banyo, lavabo-wc, duş ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Hali hazırda söz konusu taşınmaz borçlu mal sahibi Mustafa Kemal Aydın tarafından kullanılmaktadır.
Salon ve odaların zemin döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. Antre, mutfağın ve ıslak hacimlerin zemin döşemesi fayans kaplama, koridorun ve mutfağın duvarları alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerin ise duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde lamine mutfak dolapları ve granit mutfak tezgâhı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları Amerikan panel kapı ve pencere doğramaları PVC'dir.
TAŞINMAZIN KAYDINDAKİ ŞERHLER
Tapu kaydında ki gibidir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 15:20 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 15:20 - 15:30 arası
Satış Yeri : İstanbul Anadolu Adliyesi Satış (Mezat)Salonu Kartal/İSTANBUL -
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1440 TALİMAT sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR